Rekordní 71. sezóna Terénu sv. Petra se tak otevírá vrcholným podnikem. Celodenní akce začne již v osm hodin tréninky volnými a po nich kvalifikačními. Sajdkáry i republikové čtyřkolky pojedou dokonce kvalifikační závod. To nejlepší ale čeká na fanoušky odpoledne, kdy se od 13:00 hodin začne závodit o mistrovské body.

Největší rozruch vždy způsobí sidecarcross. V Česku již dva roky vládne posádka bratrů Tomáše a Ondřeje Čermáků (WSP MEGA). Daří se jim i v seriálu Mistrovství světa, kde loni skončili na celkové sedmé pozici. Také pro rok 2018 vyhlásili útok na český titul a přední světové příčky. Zatím se jim plán daří, když v MS jsou průběžně desátí a doma vedou MMČR.

V tuzemském šampionátu se hned několik posádek dramaticky přetahuje o pozici největšího rivala Čermáků, což bude nepochybně i ve Stříbře jedním z hlavních motivů nedělních závodů.

Mezi republikovými střelci na quadech dopadla loňská bitva nejlépe pro Jiřího Kašpara (Yamaha). Ten se letos snaží zkompletovat svůj mistrovský hattrick. Český šampionát zatím vede o 12 bodů, když neblíže je mu dvojice Zdeněk Poláček (WSP) a Jakub Kostelecký (Yamaha). Kdokoli s Kašparem bude chtít letos soupeřit o titul, musí ve Stříbře předvést maximum a pokusit se lídra porazit.

Různorodý program dne doplňuje sajdkárkros přeborových posádek a veteránů, představí se i juniorské čtyřkolky. Tradičním vloženým závodem bude pohár SMS v motokrosu veteránů klasiků, kteří pojedou na tuzemských strojích zn. ČZ, Jawa a Eso.
O diváky bude jako obvykle bezvadně postaráno. Naprosto unikátní výhled na celou trať, pohodlný příjezd, parkování a přístup na závodiště, profesionální ozvučení a komentář, bohatá nabídka občerstvení anebo volný vstup do depa – to vše jsou příjemnosti Terénu sv. Petra. Dospělí zaplatí za vstup 100 Kč (v této ceně je i tištěný program k závodu a parkování), mládež do 15 let jde zdarma. Pořadatelé z AMK Stříbro vás srdečně zvou k návštěvě.

Akce je spolufinancována městem Stříbrem. Reportáž ze závodu opět najdete na stránkách Tachovského deníku.

Miroslav Šimek