Ve Světcích vyhrál vicemistr

Tachov – Závody v terénní lukostřelbě pro registrované závodníky i pro amatéry se uskutečnily o víkendu v okolí osady Světce. Přihlásilo se přes čtyřicet závodníků.

27.5.2010

Závody v terénní lukostřelběFoto: DENÍK/Jiří Kohout

„V sobotní soutěži registrovaných závodníků startovalo celkem 29 střelců ze sedmi lukostřeleckých klubů České republiky a jednoho klubu z Německa,“ informoval Jaroslav Juran z pořádajícího LK Tachov.

V divizi holý luk potvrdil Ladi Voboril z Německa, stříbrný z mistrovství světa, svoji roli favorita a byl první před Kocourkem ze Startu Praha a loňským Mistrem ČR Hladilem ze stejného oddílu. Z tachovských lukostřelců byl nejlepší Juran, který skončil pátý. V kategorii žen zvítězila Kristýna Biermeierová z LK Tachov.

V neděli závodili na více než dvaceti terčích rozmístěných v lese nad střední školou amatéři. „Závod se všem líbil, nadšení dali najevo všichni zúčastnění s projevem obdivu nad krásným sportem, jakým lukostřelba je,“ uvedl Juran.

Soutěž měla také dětského účastníka, Martina Potockého, kterému se tento sport zalíbil a přihlásil se tak do lukostřelecké­ho klubu.

Výsledky:

Divize Holý luk: 1. Voboril (Marktredwitz) 309, 2. Kocourek 304, 3. Hladil (oba Start Praha) 270, 5. Juran 220, 6. Ziegler (oba LK Tachov) 212, 7. Hrubý (LK Dlouhý Újezd) 204, 8. Biermeier 194, 10. Krejčí (oba Tachov) 151.

Ženy, juniorky: 1. Biermeierová (Tachov) 213, 2. Hrubá (Dl. Újezd) 191, 3. Kovářiková (Start) 180, 4. Velešíková (Tachov) 175.

Mladší žáci:

1. Jaňour (Dl. Újezd), 2. Hrušková (Tachov), 3. Novohradský, 4. Hobza (oba Dl. Újezd), 5. Lorenc (Tachov), 6. Štíbr (Dl. Újezd), 7. Biermeierová (Tachov).

Starší žáci: 1. Markovič (Tachov).

Divize Reflexní luk: 1. Rada (Chrást) 328.

Kadeti: 1. Havel (LK Plzeň) 302.

Amatéři: 1. Světlík, 2. Tribula, 3. Vácha, 4. Džengls, 5. Potocký st., 6. Žaloudek, 7. Alexa.

Děti: 1. Potocký.

LK Tachov: 1. Juran, 2. Ziegler, 3. Biermeier, 4. Biermeierová, 5. Krejčí.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Horní Kozolupy – Jako jediná strana v celém okrese dokázala KSČM v parlamentních volbách v roce 2013 získat přes padesát procent hlasů. Konkrétně 50,84%. Komunisté vůbec měli ve všech volbách v této obci na růžích ustláno.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.