Už 31. ročník Velikonoční desítky uspořádali pořadatelé z oddílu atletiky TJ Baník Stříbro a Dům dětí a mládeže Stříbro pro zájemce. Na Bílou sobotu se jich sešlo na stadionu Baníku celkem 118. Z toho bylo 71 běžců, 47 chodců.
O rostoucí popularitě běhu mezi ženami svědčí, že v běžecké části se jich zúčastnilo 20. Po nočním dešti byla trať místy klouzavá, ovšem kolorit trasy podél řeky Mže do Butova a formou osmičky zpět náročnou trasu zpříjemnil. Konstatovali to všichni účastníci, kteří byli s trasou i organizací závodu spokojeni.

V hlavní kategorii mužů si se záludnostmi tratě nejlépe poradil Lukáš Kopča z Baníku Stříbro. Zdolal ji za 44:48 min. Druhý doběhl Pavel Šrédl ze Stříbra, zaostal o 1:28 min. Na stupních vítězů je doplnil třetí Petr Bukovjan, také ze Stříbra(46:33 min.
Velmi dobře běžel v kategorii veteránů do 50 let Jaroslav Šmíd z Dobřan. Doběhl celkově druhý v dobrém čase 43:08 min. Dobrý výkon podal i Stanislav Šrámek ze SV Stříbro na druhém místě. Svědčí o tom čas 43:45 min. Petr Veselý z Plzně doběhl třetí (44:31 min.)

Celkově nejrychlejším závodníkem byl Ivan David, běžící v kategorii veteránů do 60 let. Trať mu vyloženě „sedla" a kvalitní čas 42:00 min. je toho důkazem. O kvalitě tohoto výkonu svědčí skutečnost, že druhý závodník v kategorii dosáhla času 48:41 min.. Byl jím Milan Šrámek ze SV Stříbro. Tradiční účastník tohoto závodu Jiří Ekl z Falconu Rokycany za čas 50:40 min. „bral" třetí místo

V tomto závodu je vypisována také kategorie veteránů nad 60 let. Běželo 6 závodníků. Tradičně nejlépe si vedl Václav Šůcha ze SV Stříbro. Pokud někdo zkoušel uběhnout 10 km ví, jak je to obtížné. Ale zaběhnout tuto trať za 58:56 min. ve věku 70 let zaslouží uznání. Na druhém místě doběhl Vladimír Sýkora z TJ Baník Stříbro. Jeho čas byl 1:07:49 hod. Vladimír Tolar (SV Stříbro) doběhl třetí v čase 1:08:07 min.

Startující ženy byly rozděleny do 2 kategorií. V kategorii do 40 let zaběhla velmi dobrý závod Karolína Hrubá z TJ Baník Stříbro. Porazila řadu mužů a zvítězila v kvalitním čase 47:30 min. Dobře běžela také Štěpánka Šlechtová z Kladrub. Na druhém místě jí naměřili rozhodčí čas 51:35 min. Pavla Stachová ze Stříbra finišovala třetí a byla spokojena s časem 52:54 min.

Druhou kategorií pro ženy byl věk nad 40 let. Také tyto závodnice zaslouží uznání za absolvování náročné tratě. První dvě závodnice se dostaly pod 1 hodinu. Lepší byla Renata Šalátová z Rungoproženy ( 58:00 min.) před druhou Petrou Šrámkovou ze SV Stříbro (59:17 min.). Třetí doběhla Marcela Bečvářová z Unionu Cheb ( 1:01:02 hod.).

Ze Zvolena byla startující žena Deana Macejková, Ivana Motyčková je z Moravské Třebové. Bydžovský Jindřich reprezentoval firmu SY Illes Vídeň. Nejmladším účastníkem byla patnáctiměsíční Tamara Davídková. Nejstarším účastníkem Antonín David. Nejpočetnější skupinou byli Moravcovi.

Každý účastník si odvezl diplom za účast, Velikonoční mazanec, čokoládové vajíčko, jogurt z Mlékárny Stříbro, která tradičně tuto akci sponzoruje. První tři v každé kategorii včetně žen obdrželi pomlázku.