Velikonoční desítku vyhrál T. Jaša

Stříbro - Běžci a chodci se sešli ve Stříbře na čtvrtém závodě seriálu O nejlepšího běžce Tachovska.

12.4.2012

Běžci a chodci se sešli ve Stříbře na čtvrtém závodě seriálu O nejlepšího běžce Tachovska. Foto: Vladislav Moravec

Velikonoční svátky jsme v letošním roce slavili v dřívějším termínu a tak se ani nelze divit, že počasí bylo chladné. Poznali to také účastníci 27. ročníku Velikonoční desítky, kterou pořádali atleti oddílu TJ Baník Stříbro a Dům dětí a mládeže Stříbro. V hlavním závodě kraloval domácí Tomáš Jaša.
Na stadionu Baníku se prezentovalo téměř 100 účastníků, 62 běžci a 33 chodců. Trasa dlouhá 10 km byla poměrně náročná a vedla ze stadionu Baníku kolem řeky do Butova a zpět. Všechny běžecké kategorie byly početně obsazeny poměrně rovnoměrně, což také nebývá zvykem.

S obtížností tratě si nejlépe poradil Tomáš Jaša z Baníku Stříbro, který vyhrál v čase 37:04 min. způsobem start – cíl. Na druhém místě v kategorii mužů do 40 let doběhl Jan Zíka ze stejného oddílu (40:10 min.). Třetí Jan Bíba ze SV Stříbro doběhl s menším odstupem v čase 42:37 min.

V kategorii veteránů do 50 let byl nejrychlejší Zdeněk Forster z AC Domažlice v dobrém čase 43:05 min. Celou trať se jej držel a s malým odstupem doběhl druhý Ivan David z Cyklodraku Stříbro (43:14 min.). Tradiční účastník závodu Milan Málek ze SV Stříbro už měl větší odstup, doběhl třetí v čase 45::37 min.
Loňský vítěz soutěže o nejlepšího běžce Tachovska Jan Flaks (SV Stříbro), závodí letos poprvé v kategorii veteránů nad 50 let. Na jeho výkonnosti to však není poznat. Vyhrál tuto kategorii za 42:37 min. a celkově byl čtvrtý. Josef Zíka se pomalu po nemoci dostává do dobré formy a doběhl druhý v čase 43:43 min.. Třetí skončil časem 45:22 Milan Šrámek. Oba závodníci reprezentují SV Stříbro.

Poměrně početná byla kategorie veteránů nad 60 let. Jeden z nejlepších běžců této kategorie Václav Šůcha ze SV Stříbro ji vyhrál s časem 51:50 min. Manfred Krassa ze ŠAK Chodov se po odmlce vrátil na trať tohoto závodu a doběhl druhý (53:39 min.) Třetí skončil Karel Ganaj z Cyklodraku Stříbro (55:47 min.).

Hojná byla také účast v kategoriích žen. Karolína Hrubá z B. Stříbro potvrdila zlepšení formy z posledních závodů a vyhrála časem 48:15 min. Na druhém místě doběhla Pavla Deredimosová ze SV Stříbro (49:15 min.) a třetí byla Jana Naxerová z USK Plzeň (53:32 min.).
Nejstarším účastníkem byla Marie Klasová, která dokázala zajít trať ve věku 80 let. Nejmladším účastníkem byla Vendula Křížová, která se na start postavila ve svých 17 měsících.

Všichni účastníci dostali v cíli diplom za účast, čokoládového zajíčka, Velikonoční mazanec (od Chodské pekárna) a jogurty od mlékárny Ehrmann. Závodníci na prvních třech místech v kategoriích mužů navíc mimo cen pomlázku.
Celkově se Velikonoční desítka zdařila a navzdory chladnému počasí si všichni účastníci akci pochvalovali, protože se jim šlo, nebo běželo dobře. Jen ty kopce se jim s přibývajícím věkem zdály větší.

Vladislav Moravec

12.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Výrovský potok a jeho okolí vypadá v dnešních dnech tak, jak by mělo.
4

Oblast kolem Výrovského potoka je v pořádku, voda míří tam kam by měla

Tachov, Planá – Mistrovství světa v kickboxu kategorie WKU absolvovali Ladislav a Lukáš Hudlerovi z Plané. V irském Killarney reprezentovali Českou republiku, Ladislav startoval za veterány a Lukáš se objevil poprvé ve své kariéře v kategorii starších žáků.

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.