Vítězem závodu v podhradí se stal I. David

Přimda - V Přimdě se běžel jedenáctý ročník závodu Běh ke zřícenině.

21.5.2013

V Přimdě se běžel jedenáctý ročník závodu Běh ke zřícenině.Foto: DENÍK/František Hlas

V podhradí se konal už jedenáctý ročník závodu „Běh ke zřícenině". Jeho vítězem se stal Ivan David z Cyklodraku Stříbro před domácím Josefem Sudou a třetí doběhl Jiří Trávníček z SV Stříbro. V kategorii žen byla nejrychlejší Soňa Müllerová z B. Stříbro.

Závod je započítáván do seriálu o „Běžce Tachovska 2013" a na start se i za nevlídného počasí postavilo 52 běžců v deseti kategoriích. Vítězi se v nich stali K. Halla, V. Krýslová, T. Cína, M. Hrůzová, D. Hájek, S. Müllerová, J. Hrubá, J. Suda, I. David a V. Šůcha.

„S účastí můžeme být spokojeni. Na to, jaké je tady počasí, je to velmi dobrá účast," chválil početné pole hlavní rozhodčí závodu Karel Halla, jenž byl spokojený i s jeho průběhem. „Všichni, kdo se na přípravě závodu podíleli odvedli poctivou práci a odměnou jim je jeho hladký průběh, kdy trať byla dobře značena a terén byl i přes noční déšť dobrý," dodal na adresu pořadatelů Halla.
Diplom za deset startů dostal Ivo Moročkovskij z domácího T. Přimda.

Výsledky - mladší žáci: 1. Karel Halla (T. Přimda – 12,47 min.); 2. František Krýsl (Kundratice –  22,36); Jan Chebli (T. Přimda – disk.). Mladší žákyně: 1. Veronika Krýslová (Kundratice – 19,27); Elena Chebliová (T. Přimda – disk.). Starší žáci: 1. Tomáš Cina (J. Třemešné – 12,17). Starší žákyně: 1. Michaela Hrůzová (T.  Přimda – 15,27); 2. Anna Harazimová (T.  Přimda – 15,46). Dorostenci: 1. Daniel Hájek (J. Třemešné – 12,17); 2. Michal Mřihlad (J. Třemešné – 15,11); 3. Marek Fialka (T. Přimda – 15,12).

Ženy do 45 let: 1. Soňa Müllerová (B. Stříbro – 57,25). Ženy nad 45 let: 1. Jana Hrubá (SV Stříbro – 65,51). Muži do 45 let: 1. Josef Suda (SK Přimda – 47,23); 2. Jiří Trávníček (SV Stříbro – 47,39); 3. Stanislav Šrámek (SV Stříbro – 47,47). Muži 46 – 59 let: 1. Ivan David (Cyklodrak Stříbro – 42,57); 2. Milan Šrámek (SV Stříbro – 48,30); 3. Silvetsr Kotek (AC Nýřany 54,59). Muži nad 60 let: 1. Václav Šůcha (SV Stříbro – 57,51).

Celkové pořadí mužů: 1. Ivan David (Cyklodrak Stříbro – 42,57); 2. Josef Suda (SK Přimda – 47,23); 3. Jiří Trávníček (SV Stříbro – 47,39); 4. Stanislav Šrámek (SV Stříbro – 47,47); 5. Milan Šrámek (SV Stříbro – 48,30

21.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji.

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.