Start je naplánován na 13 hodin pro všech dvanáct kategorií mužů, žen a štafet. Ty mohou být i smíšené.

„Připraveny máme tradičně dvě trasy, krátkou a dlouhou. Krátká sestává z třistametrového plaveckého okruhu v rybníku, dvou jedenáctikilometrových okruhů na horském nebo trekovém kole po polních a lesních cestách v okolí výrovské osady a šest a půl kilometru dlouhého běžeckého okruhu převážně po lesních cestách. Dlouhá trasa má navíc jeden plavecký i cyklistický okruh a běžecký je dlouhý devět a půl kilometru i s půlkilometrovým úsekem po silnici v Brodu u Stříbra za plného provozu,“ popsal obě varianty ředitel závodu Jan Hora.

Kratší varianta triatlonu je vypsána obecně pro kategorii mužů, žen i štafet.

Delší varianta už je rozdělena do více kategorií. Absolvují ji ženy A (15 – 39 let), B (40 – 49 let) a C (50 a více let), muži A (15 – 29 let) a B (30 – 39 let), veteráni A (40 – 49 let), B (50 – 59 let) a C (60 a více let) a štafety.

„Štafety mohou být čistě mužské, čistě ženské i smíšené. Budou je tvořit dva nebo tři členové a jejich střídání je naprosto libovolné,“ uvedl Hora a prozradil i na co se mohou účastníci těšit.

„Máme připravený originální suvenýr pro každého účastníka, věcné ceny, účastnický diplom a poháry pro celkového vítěze a vítězku,“ konkretizoval.

Přihlásit na Výrovský triatlon se můžete přes formulář na www.svstribro.cz nebo mailovou adresu druhého z hlavních organizátorů akce jirkatrava@gmail.com.

Při přihlášení do středy 26. června zaplatíte 200 Kč za jednotlivce a 300 Kč za štafetu. Je možné se přihlásit i na místě, to už ale bude pro obě varianty o stokorunu dražší.

„Chci upozornit na důležitou věc, a tou je povinnost mít při jízdě na kole cyklistickou přilbu. Bez ní bude závodník nekompromisně vyloučen ze závodu,“ připomněl bezpečnostní opatření ředitel Jan Hora.