Mladá naděje tachovského šachu Jan Váňa, kterému je sedm let, vybojoval na víkendové soutěži v kategorii chlapců do osmi let stříbrnou medaili. Výbornou hrou získal sedm a půl bodu z devíti možných. Honzík nastupoval do šestého kola proti Václavu Fiňkovi (což je celkový vítěz turnaje) s plným počtem bodů. Na tohoto soupeře nestačil a po bojovném výkonu prohrál. Po dalších dvou výhrách v sedmém a osmém kole už měl ale jisté druhé místo i v případě prohry v posledním, devátém kole.

Po dlouhém boji nabídl svému poslednímu soupeři v nepatrně lepší věžové koncovce remízu a ten ji rád přijal. Stříbrnou medaili si s půlbodovým náskokem před třetím medailistou plně zasloužil. Poctivý trénink a podpora rodičů přinesly Honzíkovi krásnou stříbrnou medaili a pohár, a zároveň nezapomenutelné zážitky. Gratulujeme a přejeme mu další skvělé výsledky.

Z turnaje si odnesla bronzovou medaili mladá plánská šachistka Denisa Marešová, která ovšem startuje za ŠK 64 Plzeň. Uspěla v kategorii dívek do osmi let se ziskem čtyř bodů z devíti kol.  Na harrachovském mistrovství Čech měl ŠK Tachov úspěšné zástupkyně i v kategorii dívek do 10 let, kde Sibyla Řezníčková obsadila osmé místo (zisk čtyři body). Barbora Nováková v kategorii dívek do 12 let obsadila čtvrté místo (získala pět bodů).

Partie v kategorii do osmi let se hrály s časovým limitem 20 minut plus 10 vteřin za každý provedený tah. Turnaje starších kategorií se hrály s tempem 90 minut na partii plus 30 vteřin za každý provedený tah.

Aleš Jakl