Svoji letošní sezonu otevírá jediný stadion v České republice na dlouhou plochou dráhu v Mariánských Lázních. V sobotu se od 13 hodin pojede závod Mistrovství Evropy veteránů. V neděli ve 13 hodin odstartuje finále mistrovství České republiky jednotlivců s mezinárodní účastí.
Účast ve veteránech potvrdili jezdci ze sedmi zemí. Přijede i miláček místního publika Ital Barbeta.


Startovní listina republikového šampionátu s mezinárodní účastí slibuje kvalitní a vyrovnané boje o titul. Vše nasvědčuje po loňských výkonech našich jezdců, že by to mohl být po menší přestávce opět český jezdec. Jako veliký talent se ukazuje plzeňský Michal Hádek, který zdědil um po svém otci a dědovi.
Skvěle se po odmlce na ovály vrátil další z velikých aspirantů Josef Franc, který v roce 2011 odjel celý seriál mistrovství světa na dlouhé dráze. V loňském roce si odbyl svoji premieru na dlouhých tratích syn slavného otce, Aleš Dryml mladší. Z našich jezdců dále startují Karel Kadlec, Richard Wolff a vynikající ledař Antonín Klatovský. Z Anglie přijedou Dave Hammond a David Speight, z Holandska Sjoerd Rozenberg, z Německa Klaus Gerdeman a mnozí další. Trénink jsou po oba dny od 9.30 hodin.


Také letos bude předán pohár, kterým si plochodrážní veřejnost vzpomene na vynikajícího jezdce a kamaráda Zdenka Kudrnu.
V letošním roce se ještě pojede v Mariánských Lázních v červnu Flatt-rack a v září Mistrovství světa CHALENGE. O obou závodech budou diváci včas informováni prostřednictvím médií.
Na příznivce ploché dráhy se těší pořadatelé i jezdci.

Miloslav Čmejla