Pro závodníky Zápasu Stříbro všech kategorií skončila sezona. Jak byste rok 2013 hodnotil?

Rok byl celkem úspěšný. Samozřejmě, že jsme mohli získat víc medailí a lepší umístění. Například Matějka mohl jít finále na Mistrovství České republiky juniorů s Lukášem Adamem, ale prohrál rozhodující utkání v posledních deseti vteřinách na záda a to vedl asi 4:0. Tím se dostal do repasáží a skončil nakonec čtvrtý. Takových utkání bylo víc. Nečekali jsme, že by jeli na Evropu a nemyslím si, že pojedou příští rok. Jsou letos v juniorech prvním rokem a spíš se zabydlují. Matějka už zápasí ligu za muže v Teplicích a Lukáš Adam s Danielem Jandou zřejmě začnou příští rok. Jinak si myslím, že můžeme být spokojeni. Místo v repre mají a myslím, že si ho zajišťují s přehledem. D. Janda za nimi trošku pokulhává, ale snad se to spraví a zlepší se.

Žáčci a přípravka se zlepšuje, trénují a je to na nich znát. Jen je máme rozházené v různých věkových kategoriích, takže v družstvech nemáme šanci. Jako jednotlivci jsou dobří. Příští rok s nimi asi vyrazíme za hranice krajů. Co se týká financí, tak kdyby to šlo aspoň tak, jak to je – tedy něco svaz, něco město a to, co si seženeme, jako letos, tak by to bylo dobrý. Do chvalitebného to má daleko. Ale nestěžujeme si. Členská základna nám stačí, spíš začíná být problém s tím, že děti chtějí jen trénovat a ne zápasit na soutěžích. Někteří nechtějí dělat nic. Je to asi problém obecně s mládeží, jsou líní a počítač je ničí. Já si občas připadám, že z nich děláme na tréninku lidi!!!!

No a poslední věc. Problémy v klubu samozřejmě máme, ty asi zveřejňovat nebudeme a vyřešíme si je. Jediný a asi velký problém je ten, že kdybych to „položil" a Michal Janda (poz. red. Předseda oddílu a trenér) taky, tak to tu skončí. Nevím, co by se stalo, kdybych to položil já. Avizoval jsem, že dokončím tyhle velký kluky a končím. Musím se taky někdy začít věnovat sobě. Zda to bude za rok, dva, tři, čtyři, záleží jen na nich.