Tyto závody si vyzkoušeli také mladí atleti z Tachovska, sourozenci Markéta a Radek Andrlovi ze Stráže.
„Jelikož nemáme pejska, tudíž ani licenci na tento druh závodů, mohly si děti vyzkoušet canicross v kategorii jako příchozí. Pejsky nám půjčila kamarádka, aby nelenili,“ uvedla maminka obou závodníků, m. Andrlová.

Její syn Radek si zaběhl juniorskou trať na tři kilometry s fenou Fidorkou a nenašel přemožitele. Doběhl si pro první místo.
Markéta Andrlová startovala v kategorii děti 8 až 10 let na trati dlouhé 400 metrů. Jejím psím průvodcem bylo štěňátko Laskonka. Ta také absolvovala svůj první závod. Dvojice uspěla a v nejpočetnější startující skupině se umístila na první příčce.

„Děti se jinak věnují závodně atletice, tuto disciplínu si chtěly vyzkoušet a zalíbila se jim. Psa nemáme, ale po těchto závodech je jasné, co si děti přejí pod stromeček. Tak začneme asi nějakého pejska shánět,“ dodala s úsměvem maminka závodníků.
Canis crossu se úspěšně věnuje také jiný atlet Baníku Stříbro. Tomáš Jaša si tento druh závodu vyzkoušel už několikrát a na říjnovém Mistrovství Evropy v tomto sportu získal stříbrnou medaili.