Celý víkend ho doprovázeli jeho věrní fanoušci ze Stříbra. V Uničově se sešla špička českého cyklokrosu a také zahraniční jezdci. Chyběl pouze Radomír Šimůnek, který byl v zahraničí. Slunečné počasí zajistilo i velký počet diváků. Co ovšem nepříjemně narušovalo závody, byl vrtulník snímající dění na trati. Nejenže stále zvedal prach, ale také nafoukával fóliové pásky vytyčující trať, takže hrozilo, že se závodníci o ně zachytí.

„Na trati bylo také mnoho kamenů a hrozilo, že to občas některému z jezdců „ustřelí“, informoval nás stříbrský fanoušek Josef Hrábek. Ihned po startu jela „elita“ včetně Štybara dlouho v čele, avšak brzy následoval pád Ondřeje Bambuly, kterého museli odvézt na vyšetření. Asi tak ve třetině závodu došlo i na Zdeňka Štybara. Při pádu ztratil dvě cenné minuty, něž znovu nasedl na kolo. Bohužel, během 120 vteřin se propadl až někam na 21. místo. Přesto dokázal brzy nasadit dobré tempo a nakonec to dotáhl až na deváté místo.

„Pád byl nepříjemný, ale chtěl jsem to dojet, jednak proto, že jsem byl „doma“ a také proto, že Stříbrští mě moc podpořili,“ nezklamal své příznivce Zdeněk. Fanoušci jej nezradili ani v neděli, kdy jej poctivě burcovali v Hlinsku. Tam byl již i Radek Šimůnek. „Musím říci, že V Hlinsku byla mnohem lepší trať, než v Uničově. Poskytovala více prostoru k předjíždění a většina terénu připomínala náš motokrosový areál za Stříbřem,“ řekl Josef Hrábek, který nevynechal ani nedělní závod. Zdeněk jezdil na čele závodu, a když jeho stájový kolega Dlask v devátém okruhu zaútočil, takticky odbrzdil Bínu a Kulhavého, čímž umožnil Dlaskovi poodjet a vyhrát.

V cílové rovince si to pak Zdeněk rozdal o druhé místo s Bínou, a když těsně prohrál, tak evidentně sám se sebou nebyl spokojený. Je třeba ale zdůraznit, že Bína má na začátku sezóny dobrou formu. Vyhrál před týdnem v Olomouci, v sobotu v Uničově a v neděli dojel druhý.

Zdeněk má před sebou další závod 26. října, kdy se koná Světový pohár v Táboře. Má-li někdo zájem zúčastnit se a jet autobusem stříbrských fanoušků, volejte, prosím, tel: 606 725 064 nebo 606 606 604

Martina Sihelská