Spanilou jízdu krajským přeborem druhé třídy zakončilo volejbalové družstvo žen VK Tachov výhrou ve finále play–off. V Bezděkově zvládlo lépe druhé utkání a sen o postupu do krajského přeboru I. třídy se tak stal skutečností.

TJ Bezděkov - VK Tachov 3:2 (23,– 20, 23, – 18, 8). Od prvního míče byla na obou družstvech vidět touha po postupu. Nervozitu dříve setřásl domácí celek. Tachovankám se nedařilo na příjmu a ani v poli. Utkání bylo velmi vyrovnané a rozhodovalo se vždy v koncovkách setů. V rozhodujícím nezachytil Tachov jeho začátek a prohrával 8:1. Domácí tým už si vítězství v utkání nenechal vzít.

TJ Bezděkov – VK Tachov 0:3 (-19, -24, -21). Druhý zápas byl zcela v režii Tachovanek. Soupeře převyšovaly ve všech herních činnostech. Bezděkov zdramatizoval jen druhý set, kdy tachovské hráčky vedly 24:21 a soupeřky vyrovnaly. Třetí set byl ze strany Tachova aktivnější a zaslouženě zvítězil. Oslavy postupu tak mohly vypuknout naplno.

„Na to, že jsme hrály v sezoně teprve druhý zápas na venkovním kurtu, tak jsem s výkonem spokojená. Na holkách byla v prvním utkání vidět velká nervozita, ale oceňuji, že se dokázaly do druhého utkání vyburcovat, zvítězit a postoupit,“ chválila hráčky trenérka VK Tachov Marcela Poulíčková. „Po vítězství v krajském přeboru juniorek je to další úspěch tohoto mladého družstva. Děkuji všem hráčkám za výkony v celém soutěžním ročníku a přeji jim hodně vyhraných zápasů v první třídě krajského přeboru,“ dodala Poulíčková.

TACHOV: blokařky – Turková, Klasová; smečařky – Svěrková, Holátová, Bočková; nahrávačka – Hubálková; universálky – Vávrová, Kovaříková; libero – Kuncová.