Stolní tenistky Boru vstoupily do druhé ligy jak nejlépe mohly. Na domácích stolech zdolaly rezervu Unionu Plzeň 6:4.

V borské sokolovně domácí družstvo S. Bor TeVo střechy Homolka nastoupilo do utkání bez nemocné Marešové a z utkání mělo trochu obavu. V sestavě Gallerachová, Soukupová, Skopová a Pourová měly domácí hráčky do utkání výborný vstup. Po čtyřhře a úvodních dvouhrách vedly 3:0. Slibný začátek tak byl klíčem k cennému vítězství a premiérovým bodům ve druhé lize. O výhru se zasloužily Gallerachová (3,5 bodu), Skopová (1,5) bodu) a Soukupová (1).

„Vydařil se nám úvod utkání, a tak jsme mohli využít střídání, kde Skopovou nahradila Pourová,“ poznamenal trenér Boru Pavel Gallerach, který tak mohl být s výsledkem spokojený. „Spokojenost je hlavně s pohodou, ve které se holky nachází. Výhra v prvním kole je pro všechny povzbuzením,“ dodal Gallerach.

Borská odchovankyně Nikola Gallerachová se po půlročním hostování v Německu vrátila do svého mateřského oddílu a mimo účasti ve druhé lize ještě hostuje v prvoligovém klubu S. Plzeň V, kde v ten samý den přispěla 3,5 body k výhře Sokola nad Unionem Plzeň A 6:4.