Vše začalo již v ranních hodinách, kdy se sešli kvalitní hráči z Tachovska, aby poměřili své síly na skvěle připravené antuce.

Na ty nejlepší čekaly opět vítězné poháry. „Naším cílem je udržovat turnaj stále atraktivní a poskytnout všem zúčastněným příjemné zázemí. Odměnou pro nás je, když se sejdou hráči, kteří mají chuť si zahrát tenis a prožít společný den ve sportovním duchu,“ říká Dalibor Chada.

V soutěži se letos utkalo celkem devět hráčů, kteří byli losem zařazeni do dvou skupin, kdy každý s každým sehrál jeden rozhodující set. Poklidná dopolední atmosféra a zdánlivě rozehřívací zápasy však měly klíčový význam pro druhou část soutěže. Z každé skupiny postoupili pouze dva hráči, kteří se následně utkali ve finálových zápasech o titul. Za bouřlivé podpory diváků sehráli finálový zápas o prvenství spoluorganizátor ChaBr Cupu Dalibor Chada s nováčkem turnaje Ondřejem Bartošem. Napínavé utkání dovedl po dlouhém a vyrovnaném souboji k vítěznému konci právě mladý talent Ondřej Bartoš, kterému patří v českém mužském žebříčku 798. místo a v plzeňském kraji je aktuálně třiašedesátý.

Třetí místo v turnaji obhájil svojí vyspělou hrou Jiří Blažek.

Ani letos nechyběla soutěž útěchy pro všechny hráče, kterým se nepodařilo probojovat do finálových kol turnaje. I tito hráči tak dostali příležitost ukázat to nejlepší ze svého tenisového umu a utkat se mezi sebou. Přes těsné skóre výsledků jednotlivých zápasů vyhrál tuto část soutěže Libor Novotný.

close Vítěz letošního ChaBr Cupu Ondřej Bartoš (uprostřed) se sponzory. info Zdroj: František Zabadal zoom_in

Organizátoři akce byli s průběhem letošního turnaje stejně jako předchozí ročníky spokojeni: „My jsme velmi vděční za to, že jsme se mohli opět po roce sejít a uskutečnit tento turnaj ve spolupráci se Slavojem. Máme radost, že turnaj také každoročně přijdou podpořit rodiny, přátelé či blízcí, a akce je tak rozšířená o tento významný prvek.“, dodává Josef Braun.

František Zabadal a Robert Babor