Sedmý ročník Lázeňského poháru v krasobruslení přinesl závodnicím KK Kraso Tachov dvě medaile. Na zimním stadionu v Mariánských Lázních se o úspěch zasloužily Klára Špačková, která si vybojovala zlato a Kateřina Košátková přidala bronz.
V kategorii přípravka si v závodním poli třiadvaceti závodnic vedla výborně Klára Špačková a navázala tak na své předchozí výkony. V závodech nenašla opět přemožitelku a v silné konkurenci suverénně zvítězila.
Adéla Košátková předvedla prvky velice dobře a obsadila dvacáté místo. Velký úspěch slavil tachovský klub i v kategorii „mladších nováčků“.
„Kačka Košátková zaslouženě vybojovala bronzovou medaili, Viktorka Hotová zajela svou volnou jízdu jen s malými chybičkami, takže získala šesté místo. Terezka Jakubcová v kategorii „nováčci A“ příliš nechybovala a dobruslila si pro sedmou příčku. Jeden ze svých nejlepších výkonů v letošní sezóně předvedla v kategorii „mladší žačka A“ Anetka Jirsová, která ve své volné jízdě předvedla maximální náplň a umístila se na hezkém šestém místě. Za svůj výkon sklidila nejednu pochvalu,“ řekla o vystoupení svých svěřenkyň jedna z trenérek KK Kraso Tachov Iveta Dobrsteinová.
Jako poslední se v Mariánských Lázních představila „mladší žačka B“, Markétka Jirsová. Její temperamentní jízda se velice líbila a rozhodčí nešetřili vysokými známkami za umělecké předvedení, což ji stačilo na páté místo.
Zajímavostí těchto závodů byla soutěž týmů. Tachovský tým slavil úspěch, když s 34 body získal mezi čtyřiadvaceti týmy šesté místo.
„Krasobruslařská sezóna se pomalu chýlí ke konci a naše děvčata čekají ještě dva poslední závody ve Strakonicích a Chebu. Doufejme, že dokáží zopakovat své výkony z dosavadní úspěšné sezóny a do svých žebříčků získají ještě nějaké ty cenné body,“ vyslovila přání I. Dobrsteinová.