Start byl tradičně na pastvině u památníku obětem pochodů smrti druhé světové války. „Autobus skupinu dvaceti běžců vždy přivezl z Chodové Plané a pak se vrátil pro další běžce,“ uvádí starosta Chodové Plané Luboš Hlačík, který se chopil role startéra.

První skupina běžců odstartovala už po půl jedenácté a poslední, čtvrtá, po jedenácté hodině.

Nestandardně tak hned nezvítězil borec, který proběhl cílem na fotbalovém stadionu Slavoje Chodová Planá jako první, ale s určením pořadí se muselo čekat až do konce na měřené časy všech borců na trati.

Nejrychleji trať absolvoval osmnáctiletý talent z klubu SC Start Karlovy Vary Tomáš Kožák v čase 33 minut a 40 vteřin. O minutu a osm vteřin měl pomalejší čas druhý v pořadí Michal Oplt z Kome Kraslice a bronz si za výkon 35,14 min. vysloužil vítěz kategorie veteránů do 50 let Karel Jukl ze Skviřína.

Mezi ženami triumfovala jedenapadesátiletá Kožákova oddílová kolegyně Romana Lubinová, která časem 38,48 minuty ovládla i ženskou veteránskou kategorii a v celkovém pořadí se vešla devátým místem do top ten.

„Závodníků je pravidelně ročně kolem osmdesáti. Větší účast byla v roce 2016, kdy se na start postavilo 97 běžců, což je počet závodníků podobný těm ze sedmdesátých let minulého století, kdy závod navštěvovalo hodně přes sto běžců,“ dodává Hlačík. Z té doby se také datuje historický traťový rekord Vlastimila Zwiefelhofera 24,44 minuty z roku 1980.

Výsledky:

start. číslo Pohlaví čas startu čas cíle výsledný čas pořadí kategorie kat. pořadí celkem

57 M Kožák Tomáš 2002 SC Start K.Vary 0:18:00 0:51:40 0:33:40 1 M 1

30 M Oplt Michal 1983 Kome Kraslice 0:36:00 1:10:48 0:34:48 2 M 2

86 M Jukl Karel 1977 Skviřín 0:20:00 0:55:14 0:35:14 1 MVI 3

53 M Šemotl Robin 1992 AC Mariánské Lázně 0:18:00 0:53:23 0:35:23 3 M 4

56 M Kožák Milan 1965 SC Start K.Vary 0:18:00 0:54:14 0:36:14 1 MVII 5

65 M Kopča Lukáš 1990 TJ Baník Stříbro 0:18:00 0:55:03 0:37:03 4 M 6

48 M Trávníček Jiří 1972 SV Stříbro 0:20:00 0:57:21 0:37:21 2 MVI 7

66 M Lukáš David 1988 TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 0:00:00 0:38:00 0:38:00 5 M 8

21 Z Lubinová Romana 1969 SC Start K.Vary 0:18:00 0:56:48 0:38:48 1 ŽVII 9

41 M Bradáč Jiří 1982 SABZO 0:36:00 1:14:55 0:38:55 6 M 10

71 M Šika František 1959 AC TRIAL Plzeň 0:20:00 0:58:58 0:38:58 1 MVIII 11

74 M Nejedlý Václav 1990 Stříbro 0:00:00 0:38:59 0:38:59 7 M 12

45 M Pospíšil Jan 1970 Utah team Pytlov 0:00:00 0:39:29 0:39:29 2 MVII 13

75 M Kňava Martin 1983 Bike a běh Ostrov 0:20:00 0:59:46 0:39:46 8 M 14

60 M Lang Tomáš 1973 ŠAK Chodov 0:36:00 1:15:53 0:39:53 3 MVI 15

27 M Zíka Josef 1960 SV Stříbro 0:20:00 1:00:06 0:40:06 2 MVIII 16

89 M Kuželka Petr 1964 Sokol Postřekov 0:00:00 0:40:22 0:40:22 3 MVII 17

31 M Novotný Jan 1973 Planá u ML 0:36:00 1:17:18 0:41:18 4 MVI 18

17 Z Stehlíková Martina 1977 SOHV Abertamy 0:00:00 0:41:32 0:41:32 1 ŽVI 19

79 M Kroupa Jaroslav 1964 Chodová Planá 0:18:00 0:59:42 0:41:42 4 MVII 20

73 M Poláček Tomáš 1991 Stříbro 0:00:00 0:41:45 0:41:45 9 M 21

63 M Kučík Štefan 1967 SV Stříbro 0:18:00 0:59:49 0:41:49 5 MVII 22

85 M Meller Petr 1973 Planá u ML 0:00:00 0:42:22 0:42:22 5 MVI 23

68 M Vlatavský Marcel 1964 Aces Team K.Vary 0:00:00 0:42:27 0:42:27 6 MVII 24

95 M Kotek Silvestr 1962 Atletclub Nýřany 0:20:00 1:02:28 0:42:28 7 MVII 25

67 M Krauz David 1992 Atletclub Nýřany 0:18:00 1:00:28 0:42:28 10 M 26

42 M Záhrobský Lukáš 1996 SC Radotín Praha 0:36:00 1:19:09 0:43:09 11 M 27

23 Z Müllerová Soňa 1989 TJ Baník Stříbro 0:18:00 1:01:11 0:43:11 1 Ž 28

19 Z Stachová Pavla 1985 SV Stříbro 0:00:00 0:43:14 0:43:14 2 Ž 29

72 M Kvaš Zdeněk 1980 Atletclub Nýřany 0:18:00 1:01:32 0:43:32 6 MVI 30

49 M Vlasák Jaroslav 1958 ALV Stříbro 0:20:00 1:03:37 0:43:37 3 MVIII 31

62 Z Bláhová Šárka 1978 SV Stříbro 0:18:00 1:01:56 0:43:56 2 ŽVI 32

29 Z Opltová Martina 1989 New Roll Runners 0:36:00 1:20:08 0:44:08 3 Ž 33

52 M Vrábel Ivan 1964 Moříčov 0:20:00 1:04:27 0:44:27 8 MVII 34

96 M Kňourek Vít 1978 Planá u ML 0:20:00 1:04:29 0:44:29 7 MVI 35

58 M Hlava Libor 1965 Planá u ML 0:20:00 1:04:34 0:44:34 9 MVII 36

97 M Rabada František 1974 SV Stříbro 0:20:00 1:04:39 0:44:39 8 MVI 37

47 Z Patočková Tereza 1976 Rozběhnito.cz Cheb 0:20:00 1:04:41 0:44:41 3 ŽVI 38

20 Z Čočková Jana 1976 Bike a běh Ostrov 0:20:00 1:04:48 0:44:48 4 ŽVI 39

16 Z Novotná Patrícia 1984 SV Stříbro 0:00:00 0:44:52 0:44:52 4 Ž 40

83 M Procházka Zdenek 1967 Aces Team K.Vary 0:18:00 1:03:14 0:45:14 10 MVII 41

22 Z Nehybová Ilona 1969 Chodov 0:00:00 0:45:15 0:45:15 2 ŽVII 42

46 Z Bečvářová Marcela 1971 SV Stříbro 0:20:00 1:05:19 0:45:19 5 ŽVI 43

43 Z Stušková Hana 1970 Aces Team K.Vary 0:00:00 0:45:30 0:45:30 3 ŽVII 44

70 M Kalista Jiří 1965 SV Stříbro 0:36:00 1:21:43 0:45:43 11 MVII 45

50 M Dicá Vladimír 1960 TJ Slavoj Bečov nad Teplou 0:00:00 0:45:46 0:45:46 4 MVIII 46

84 M Volena Radek 1969 SV Stříbro 0:18:00 1:03:49 0:45:49 12 MVII 47

94 M Krisman Ondřej 1996 Atletclub Nýřany 0:20:00 1:06:43 0:46:43 12 M 48

44 M Hedrik Erich 1972 Planá u ML 0:18:00 1:05:10 0:47:10 9 MVI 49

78 M Rabada Dušan 1971 SV Stříbro 0:20:00 1:07:18 0:47:18 10 MVI 50

82 M Sudor Michal 1978 Pflaument Investment 0:18:00 1:05:43 0:47:43 11 MVI 51

91 M Novotný Jinfřich 1972 SV Stříbro 0:00:00 0:47:47 0:47:47 12 MVI 52

18 Z Stehlíková Tereza 2007 SOHV Abertamy 0:00:00 0:47:51 0:47:51 D 53

64 Z Bermášková Alena 1984 Osmaci.cz 0:20:00 1:08:21 0:48:21 5 Ž 54

51 M Vlasák Tomáš 1986 Stříbro 0:00:00 0:48:28 0:48:28 13 M 55

59 M Labanc Štefan 1954 SV Stříbro 0:00:00 0:48:41 0:48:41 5 MVIII 56

54 Z Růžičková Anna 1994 SVOR 0:00:00 0:48:43 0:48:43 6 Ž 57

93 M Havlíček Michal 1971 Aces Team K.Vary 0:00:00 0:49:59 0:49:59 13 MVI 58

98 M Mertl Ondřej 1983 Hroznětín 0:36:00 1:27:31 0:51:31 1 VT 59

28 M Straka Jiří 1955 Sportklub Chodová Planá 0:36:00 1:27:58 0:51:58 6 MVIII 60

55 M Vinš Karel 1993 ŘEŽ 0:00:00 0:53:40 0:53:40 14 M 61

61 M Čekan Miroslav 1858 Bike a běh Ostrov 0:18:00 1:11:42 0:53:42 7 MVIII 62

87 M Dvořák Oldřich 1952 Triatlet K.Vary 0:36:00 1:29:48 0:53:48 8 MVIII 63

88 Z Šplinarová Jana 1964 Triatlet K.Vary 0:36:00 1:31:40 0:55:40 4 ŽVII 64

80 M Růžička Václav 1991 Pflaument Investment 0:18:00 1:21:18 1:03:18 15 M 65

69 M Šůcha Václav 1946 SV Stříbro 0:20:00 1:23:20 1:03:20 1 MVIV 66

81 M Altman Zdenek 1987 0:18:00 1:22:06 1:04:06 16 M 67

24 Z Jakutá Radka 1973 0:36:00 1:42:08 1:06:08 6 ŽVI 68

26 Z Trochtová Jana 1979 Tachov Mýto 0:36:00 1:42:08 1:06:08 7 ŽVI 69

100 M Křížek Petr 1973 Planá u ML 0:36:00 1:42:08 1:06:08 14 MVI 70

76 M Lacina Antonín 1957 Srříbro 0:18:00 1:28:58 1:10:58 9 MVIII 71

77 M Lacina Jiří 1950 Sokol Konstantinovy Lázně 0:18:00 1:29:59 1:11:59 2 MVIV 72

92 M Motlík Pavel 1949 SOHV Abertamy 0:00:00 1:27:45 1:27:45 3 MVIV 73

25 Z Hovězáková Lenka 1973 0:36:00 2:18:42 1:42:42 8 ŽVI 74

90 Z Lukejová Iveta 1973 0:36:00 2:18:42 1:42:42 9 ŽVI 75

99 M Lukej Radek 1969 Mýto 6 0:36:00 2:18:42 1:42:42 13 MVII 76