Na start jedenadvacátého ročníku veřejného závodu v přespolním běhu Bělská pětka v Bělé nad Radbuzou se postavilo sedmnáct zástupců tachovského okresu.

V rámci veřejného závodu proběhlo i Mistrovství Plzeňského kraje mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň v přespolním běhu pro rok 2019. Závod byl zároveň zařazen do Poháru mládeže Plzeňského krajského atletického svazu.

V hlavní kategorii mužů zvítězil na pětikilometrové trati plzeňský Václav Beran za 17:18 minut. Dvě minuty a čtyři vteřiny za ním finišoval na devátém místě stříbrský junior Adam Matulka a tento výkon mu zajistil skvělé třetí místo v juniorském krajském šampionátu.

Zlaté medaile si na krk pověsili ve svých kategoriích i další reprezentanti Baníku Stříbro – dorostenec Jan Pergler, starší žák Michal Pergler, Ondřej Špiroch mezi staršími hochy v přípravce a Kristýna Záhořová ve stejné kategorii dívek.

Výsledky Bělské pětky

Muži absolutně

1. Václav Beran (AK Škoda Plzeň) 17:18 min., 2. Jiří Voják (Mílaři Domažlice) 17:30 min., 3. Vojtěch Koželuh (Atletika Klatovy) 17:52 min., … 9. Adam Matulka (Baník Stříbro) 19:22 min., 16. Jiří Trávníček (Sdružení vytrvalců Stříbro) 20:54 min., 40. Jaroslav Vlasák (AVL Stříbro) 27:11 min.

Muži 40+

1. Norbert Švarc (Mílaři Domažlice) 19:48 min., 2. Vítězslav Fronk (Mílaři Domaž-lice) 20:29 min., 3. Pavel Majer (Domažlice) 20:49 min., 4. Jiří Trávníček (Sdružení vytrvalců Stříbro) 20:54 min.

Muži 50+

1. Ervin Beshir (SK Zdice) 19:30 min., 2. Martin Váchal (LK Tatran Chodov) 21:40 min., 3. Karel Žambůrek (Šumava Domažlice) 21:46 min.

Muži 60+

1. Václav Dufek (Velosport Domažlice 24:24 min., 2. Petr Hojda (Klenčí) 25:34 min., 3. Jiří Královec (Mílaři Domaž-lice) 25:46 min., 4. Jaroslav Vlasák (AVL Stříbro) 27:11 m.

Junioři

1. Vítek Fiala (SKP Union Cheb) 18:24 min., 2. Tomáš Michálek (AK Škoda Plzeň) 18:44 min., 3. Adam Matulka (Baník Stříbro) 19:22 min.

Dorostenci

1. Jan Pergler (Baník Stříbro) 10:44 min., 2. Jan Šebo (SKP Union Cheb) 10:52 min., 3. Phillippe Carpentier (AK Škoda Plzeň) 10:57 min.

Starší žáci

1. Michal Pergler (Baník Stříbro) 7:33 min., 2. Jan Švígler (AK Domažlice) 7:35 m., 3. Radek Hrubý (AK Škoda Plzeň) 7:49 min., … 5. Jiří Špiroch (Baník Stříbro) 7:56 min.

Mladší žáci

1. Jan Škarban (AK Škoda Plzeň) 4:46 min., 2. Tomáš Kraus (Sokol SG Plzeň-Pet-řín) 4:50 min., 3. Jiří Rejzek (AC Falcon Rokycany) 4:51 min, … 12. Matyáš Vosyka (Baník Stříbro) 6:27 min.

Přípravka chlapci starší

1. Ondřej Špiroch (Baník Stříbro) 3:59 min., 2. Daniel Pivoňka (ŠSK Bělá nad Radbuzou) 4:10 min., 3. Oliver Pikali (Mílaři Domažlice) 4:11 min.

Přípravka chlapci mladší

1. Lukáš Kydlíček (ŠAK Přeštice) 2:44 min., 2. Jiří Němec (ZŠ Mrákov) 2:51 min., 3. Tomáš Řeboun (AC Domaž-lice) 2:52 min., 4. David Krejčí (Baník Stříbro) 2:54 min., … 15. Lukáš Závacký (Bor) 3:21 min.

Předškolní chlapci

1. Marek Kadeřávek (Sokol Blovice) 0:56 min., 2. Lukáš Bílý (AK Škoda Plzeň) 1:01 min., 3. Jakub Schweiner (Mílaři Domažlice) 1:02 min.

Ženy absolutně

1. Carmen Beshirová (SK Zdice) 12:38 min., 2. Jana Brantlová (Mílaři Domažlice) 12:48 min., 3. Kateřina Křenková (Sokol SG Plzeň-Petřín) 12:56 min.

Dorostenky

1. Nikola Vimmerová (Sokol SG Plzeň-Petřín) 8:28 min., 2. Kateřina Šebestová (AC Domažlice) 8:31 min., 3. Kristina Miljanecová (Sokol SG Plzeň-Petřín) 8:39 min.

Starší žákyně

1. Michaela Fialová (AK Škoda Plzeň), 2. Lucie Kubecová (Mílaři Domažlice), 3. Pavlína Formanová (AK Škoda Plzeň).

Mladší žákyně

1. Tereza Burlová (ŠAK Přeštice) 3:41 min., 2. Aneta Bittnerová (AC Falcon Rokycany) 4:07 min., 3. Barbora Šetlíková (AC Domažlice) 4:08 min., … 12. Lucie Danielová (Baník Stříbro) 4:25 min., 24. Nina Tjunikovová (Baník Stříbro) 5:09 min.

Přípravky dívky starší

1. Kristýna Záhořová (Baník Stříbro) 2:32 min., 2. Jana Kozáková (Mílaři Domažlice) 2:38 min., 3. Martina Kapicová (SKP Union Cheb) 2:41 min., … 11. Tereza Hrazdilová (Baník Stříbro) 3:06 min., 12. Nicol Boudová (Baník Stříbro) 3:07 min.

Přípravky dívky mladší

1. Ema Jámborová(Adrien Elixir Elite Team) 1:41 min., 2. Viktorie Špetová (KK Plzeň) 1:49 min., 3. Karolína Klepačová(Sokol SG Plzeň-Petřín) 1:50 min., … 23. Zuzana Závacká (Bor) 2:11 min.

Předškolní dívky

1. Alexandra Divišová (Kdyně) 1:00 min., 2. Karolína Foistová (Mílaři Domažlice) 1:01 min., 3. Simona Cihlářová (AC Domažlice) 1:02 min., 4. Elly Boudová (Baník Stříbro) 1:03 min.