Hvězdička TJ Baníku Stříbro Tereza Záhořová se postavila na start sprintu na 60 metrů, kde dokázala nejen porazit všechny soupeřky, ale také sama sebe. Časem rovných osm vteřin si vytvořila osobní rekord a předvedla publiku jak běhá druhá nejrychlejší sprinterka České republiky.

Své prvenství obhájila i na trati 150 metrů, kde si rovněž vytvořila osobní rekord v čase 19,74 vteřin.

Ke zlatému hattricku Záhořové pomohly Viktorie Ulčová, Michaela Švábková a Adéla Košátková ve sprinterské štafetě na 4 x 60 m.

Největší skok v letošní sezoně předvedla Adéla Košátková, která do ní vstoupila před měsícem s ´šedesát-kou´ za 9,01 veřiny, ale na mistrovství kraje dokázala sekundovat Záhořové a časem 8,29 vteřiny obsadila stříbrnou příčku.

Pro zlatou medaili si Košátková doběhla na trati 300 metrů. Dokázala zvítězit s náskokem téměř jedné vteřiny za 45,05 s.

Nejkvalitnější skok předvedla ve výškařském sektoru Michaela Švábková, když se 154 cm vyhrála a zapsala si tak nový osobní rekord do republikových tabulek.

Švábková závodila i v druhé disciplíně, kde vyměnila techniku skoku do výšky za techniku skoku do dálky. V osobním rekordu 444 cm brala skvělé stříbro.

Její oddílové kolegyni, kamarádce a soupeřce Viktorii Ulčové se skok do výšky tentokrát tolik nevydařil a obsadila čtvrté místo. Její osob-ní rekord je ještě o jeden cen-timetr výše než Švábkové a obě dvě tak patří mezi nejlepších pět výškařek v České republice v kategorii mladších žákyň.

Ulčová se dokázala i nadále soustředit a doběhla si na trati 150 m v osobním rekordu 20,55 vteřiny pro bronzovou medaili.

Na nejdelší trať závodu, 1500 metrů, se vydaly Barbora Nováková a Adriana Würknerová. První zmíněná vybojovala stříbrnou medaili v čase 5:48,79 min. Würkne-rová si rovněž vytvořila osobní rekord 6:09,63 min., za který si zasloužila bronz.

V chlapecké kategorii se s touto tratí popral Jan Malecha, který proběhl cílovou čárou v čase 5:37,76 min. a obsadil šesté místo.

Na trati 800 metrů se v kategorii mladších žákyň představila věčně se usmívající Aneta Matúšková, která překvapila nejen trenérku, ale hlavně sama sebe a vylepšený osobní rekord o jedenáct vteřin tomu napovídá. V konečném čase 2:46,61 min. obsadila celkové osmé místo. Je však stále o rok mladší než soupeřky v její kategorii a na svojí vysněnou medaili si počká ještě rok.

Na stejnou trať v kategorii starších žákyň se vydala Martina Záveská. I ona si vytvořila osobní rekord 2:51,13 min. a brala jedenácté místo.

V kategorii starších žáků se na dva okruhy vydal Michal Pergler, který si při doběhu na druhém místě vytvořil osobní rekord 2:11,67 min.

Že je všestranný ukázal i na sprinterské trati 150 m, kde si také doběhl pro osobní rekord 19,78 vteřiny.

Společně s Miroslavem Houžvičkou, Janem Peterkou a Václavem Steinbrückerem získali nepopulární bramborovou medaili ve štafetě na 4 x 300 m.

Dalším ´půlkařem´ ve stříbrském dresu byl Tobiáš Roháč, který vylepšil osobní maximum na 2:18,40 min. a obsadil v cíli páté místo.

Představil se rovněž ve skoku do dálky, kde zapsal výkon 485 cm a skončil také pátý. Ve stejné disciplíně závodil i Jan Peterka, který výkonem o dvacet centimetrů kratším bral sedmé místo.

Peterka se postavil i na start sprintu na 100 m s překážkami. Jeho teprve druhý závod na této trati mu přinesl také sedmou příčku.

Na krátkých překážkách bojovali dva sprinteři Baníku Stříbro. Prvním byl Nick Mähler, který si každým závodem posouvá osobní maximum směrem dolů a čas 12,32 vteřiny mu zajistil krásné šesté místo.

Jeho oddílový kolega Matyáš Vosyka skončil desátý za čas 13,51 s.

Mezi dívkami startovala Karolína Šperlová, která zapsala čas 13,31 s.

Na trati 200 m překážek staršího žactva se představili v premiéře Ondřej Petrovič (34,59 s a čtvrté místo), Hana Kozlová (33,10 s a páté místo), Nikola Poláková (34,15 s a sedmé místo), Simona Löb-lová (39,99 s a osmé místo) a Natálie Lehocká, které bohužel poslední překážka opravdu překážela a místo osobního rekordu si odvezla zlomenou ruku. Vše vzala statečně a po ošetření přijela zpět podpořit kamarády.

Již zmíněná Hana Kozlová bojovala ve finálovém běhu na 60 m o medaili. Ta ji bohužel utekla o 22 setin sekudy a doběhla v osobním rekordu 8,39 s pátá. Má velké nasazení v trénincích, které se úročí osobními rekordy při největší akci roku.

Na stejné trati se ukázal i starší žák Miroslav Houžvička, který umí 60 m pod osm vteřin. Bohužel, v závodě foukal příliš silný protivítr a čas 7,94 s mu nestačil na lepší než deváté místo. Chuť si ale spravil na 150 m, kde běžel poprvé pod 19 vteřin a za čas 18,62 s získal šesté místo.

Stejné distance absolvovali i Zuzana Bednárová, která v letošním roce posouvá své osobní rekordy skokově (9,62 s, 23,28 s), Veronika Láderová (9,44 s, 22,77 s), Vendula Staňková (9,44 s, 24,29 s), Eva Svobodová (9,16 s, 23,03 s), Adéla Flašková (9,82 s), Pavla Křížová (9,97 s), Jan Karlík (9,71 s), Ondřej Petrovič (21,72 s), Václav Steinbrücker (22,01 s), Aneta Matúšková (23,89 s) a Adriana Würknerová (23,75 s).

Na trati 300 m překvapil starší žák Ondřej Honzík osobním rekordem 44,03 s. Obsadil tímto časem osmé místo. Václav Steinbrücker skončil desátý za osobní rekord 46,51 s.

V mladších žákyních se blýskla Lucie Danielová, která si jako nejmenší závodnice ze startovního pole vytvořila největší osobní rekord. Poprvé totiž běžela pod 50 vteřin, poprvé dokonce pod 49 vteřin a čas 48,98 s ji přesvědčil o tom, že třístovka je nyní její nejoblíbenější disciplínou.

Na stejné trati se představila i Nina Tjunikovová, která se zlepšuje závod od závodu a svědčí o tom čas 54,74 s.

Další sprinterkou byla starší žákyně Adéla Flašková, které hranice padesáti vteřin zatím odolala. Čas 50,80 s je však i jejím novým osobním rekordem.

Ve skoku do výšky reprezentovali dva mladší skokani Baníku Štěpán Schneider a Jan Karlík. První zmíněný za 131 cm vyskákal šesté místo, Karlík skončil hned za ním s výkonem 126 cm.

Schneider si zazávodil i ve skoku do dálky, kde překonal hranici čtyř metrů a za výkon 406 cm bral šesté místo. V dálce se ukázali i Filip Kašík (376 cm), Matyáš Vosyka (371 cm) a Martina Záveská mezi staršími žákyněmi (379 cm).

Ve stejné věkové kategorii ve skoku do výšky zdolala 136 cm Nikola Poláková a obsadila pátou příčku.

Velmi silnou disciplínou je pro Baník Stříbro i vrh koulí.

Z mladších žákyň se v něm postupně ukázaly Viktorie Bočanová (9,56 m a čtvrté místo), Valérie Hradová (8,49 m a deváté místo), Kristýna Mužíková (7,94 m a 13. místo), Karolína Šperlová (7,85 m a 14. místo).

Za starší žákyně závodila Simona Löblová (7,11 m a 17. místo).

Mezi mladšími žáky vrhali koulí Filip Kašík (6,26 m a deváté místo) a Jiří Tesárek (5,68 m a 12. místo).

V kategorii starších žáků zazářil Adam Fliegel, který si osobním rekordem 11,73 m vybojoval stříbrnou medaili.

Konkurovali mu další domácí borci Marek Matúš (9,07 m a šesté místo) a Martin Záhoř (8,04 m a osmé místo).

Matúš házel i kladivem, kde získal bronz za 23,32 metru.

Všichni zmínění hoši se ukázali i v hodu diskem.

Fliegel zapsal 29,63 m (osobní rekord), což stačilo na nepopulární čtvrté místo. Matúš hodil 24,27 m, Záhoř 23,05 m a Malecha 20,72 m.

Mezi žákyněmi se v ´dis-ku´představila Karolína Strapková a za 18,80 m brala deváté místo. Devátá skončila i v hodu oštěpem, kde zapsala konečných 21,99 metru. Ve stejné disciplíně hodila Simona Löblová 17,48 m a Pavla Křížová 13,25 m.

Poslední disciplínou byl hod míčkem mladšího žactva, kde zvítězila nová tvář stříbrské atletiky Viktorie Bočanová výkonem 48,67 m. Lucie Danielová míček hodila přesně na hranici 29 metrů, Valérie Hradová 26,78 m a Nina Tjunikovová 19,47 m.

Mezi kluky dosáhl Nick Mähler 35,50 m a Jiří Tesárek 29,07 m.

Autor: Veronika Matulková