VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

28.2.2013

Benzin a nafta zase podražily

Plzeňsko – Ceny pohonných hmot v Plzeňském kraji dále rostou. Řidiči zaznamenali zdražení za uplynulý týden u Naturalu 95 i u nafty.

30.1.2013

Přichází investor. Bude práce?

Nová Hospoda – Dvacet tisíc metrů čtverečních si v CTParku v Nové Hospodě pronajal nový investor. Společnost Hellmann Worldwide Logistics by měla od března nabídnout 120 nových pracovních míst.

6.10.2012

Firma otevřela novou halu

Tachov – Společnost Grammer, největší zaměstnavatel tachovského okresu, v pátek odpoledne oficiálně a slavnostně otevřel novou výrobní halu, kde vznikají kompletní sedačky pro nákladní automobily a sedačky pro rychlovlaky.

26.9.2012

Mezi desítku nejlepších se dostala i firma z Tachovska

Čeliv – Sedmý ročník už píše historie ankety o Firmu roku, jejíž krajské finále se uskuteční příští týden v Plzni. Mezi desítkou nominovaných firem je letos také jeden zástupce z Tachovska, firma Rapeto z Čelivi.

6.8.2012

Rozpékané pečivo koupíte nejen v řetězcích

Plzeň - „Tohle všechno je rozpečené," oznamuje v Intersparu svému muži při pohledu do míst se sladkým pečivem nakupující Zdeňka Horáčková.

16.7.2012

Vietnamci válcují malé krámky

Plzeňsko – Výhodnější podmínky k podnikání mají podle vesnických prodejen vietnamští majitelé malých obchodů s potravinami.

28.6.2012

Pečivo zdraží, očekávají pekaři

Plzeň – Pekaři uvažují, že budou muset opět zdražit své produkty. Dohnaly je k tomu rostoucí ceny mouky i energií. Zdražují i další suroviny, jako máslo a tvaroh.

19.6.2012

Chleba i máslo lze nakoupit 
i s virtuálním nákupním košem

Plzeň – Kdy už pojedeme nakoupit? Dnes ne, necháme to na zítra, teď nemám čas. Podobné rozhovory je možné zaslechnout v mnoha domácnostech. Teď by mohly skončit.

9.5.2012

Plzni ubyde 200 milionů, zdraží daň z nemovitosti

Plzeňsko – Zřejmě o 200 milionů korun ročně přijde Plzeň novelou zákona o rozpočtovém určení daní.

20.4.2012

Pivovar má svůj orloj

Plzeň – Plzeňský Prazdroj si k letošnímu 170. výročí od uvaření první várky ležáku Pilsner Urquell nadělil vlastní orloj. 

9.4.2012

Vejce z biochovů z Německa se prý u nás vůbec neobjevila

Domažlicko – Určité obavy vzbudila v lidech, kteří jsou odkázáni na kupovaná vajíčka, zpráva z televizní obrazovky, která v krátkosti uvedla, že v produktech z biochovů v sousedním Německu, odkud byla vejce dodávána do supermarketů, se vyskytla nežádoucí látka PCB. 

4.4.2012

50 nejlevnějších benzinek v západních Čechách

Západní Čechy – Ceny pohonných hmot se vyšplhaly na rekordní úroveň. Deník zmapoval, kde se i při současné drahotě dá v regionu natankovat nejlevněji.

30.3.2012

Největší daňoví opozdilci mají šanci ještě v pondělí

Tachov – Na Tachovsku je kolem pěti tisíc daňových poplatníků. I mezi nimi jsou takoví, kteří nechávají podání daňového přiznání na poslední chvíli.

29.3.2012

Zrušila bych DPH u knih, aby si je mohli lidé více kupovat

Domažlice – Lidmila Haasová žije mezi knihami už osmnáct let a v žádném případě by neměnila.

24.9.2011

Kozel ocenil nejšikovnějšího fachmana Tachovska

Planá - Velkopopovický Kozel společně s vámi našel a ocenil nejšikovnějšího fachmana z vašeho regionu. Šikovný klempíř František Pribáň vyhrál pivo na rok zdarma. Jeho motto zní: „Vaše plechy jsou mojí radostí.“ O vítězi rozhodli svými hlasy naši čtenáři. Gratulujeme!

9.9.2011

Čalouník Petr Zítka nikoho neodmítne, už třicet let

Chodová Planá - Čalouník Petr Zítka z Chodové Plané dělá řemeslo už více než třicet let. Vlastně ještě víc, protože už v šesti letech pomáhal svému otci, který byl také čalouníkem. Jak sám říká: „U řemesla jsem byl vlastně od narození.“

9.9.2011

František Přibáň vyrobil měděné střechy dvou kapliček

Planá - Pokud hledáte šikovného klempíře, vyučeného ještě v dobách, kdy si museli řemeslníci vyrábět okapy a svody sami, není na Tachovsku nikdo jiný, než plánský František Přibáň. Nikdo jiný nemá tak šikovné ruce, které si poradí s jakýmkoliv plechem a zejména pak s tabulí mědi.

9.9.2011

Evžen Nikitin obnovuje sochy lidového kameníka

Planá - Po škole začínal Evžen Nikitin pracovat ve svém rodném Rusku jako elektronik. K té práci ho přiměl příklad otce. Elektronikem byl pouhý rok a pak následoval nástup na tři a půlletou námořnickou službu. Dříve elektronik, dnes údržbář a kameník, sloužil na ponorce jako torpédista.

5.9.2011

Hlasujte o nejšikovnějšího fachmana regionu a vyhrajte!

Velkopopovický Kozel na základě hlasování ocení nejšikovnějšího fachmana z vašeho regionu.

23.8.2011

Pod rukama Václava Zahradníka zazáří i ten nejstarší kus nábytku

Dokažme, že poctivé řemeslo stále žije. Inspirujte se příběhem fachmana a pošlete nám svůj vlastní tip.

22.8.2011

Díla keramika Václava Vágnera potkáte na každém kroku

Dokažme, že poctivé řemeslo stále žije. Inspirujte se příběhem fachmana a pošlete nám svůj vlastní tip.

12.8.2011

Dokažme, že poctivé řemeslo stále žije

Motto - „Je lepší vládnout v pekle než sloužit v nebi.“ Inspirujte se příběhem fachmana a pošlete nám svůj vlastní tip.

11.8.2011

Dokažme, že poctivé řemeslo stále žije

Motto - „Naši zákazníci musí být spokojení,“ říkají fachmani. Inspirujte se příběhem jednoho z nich a pošlete nám svůj vlastní tip.

9.8.2011

Dokažme, že poctivé řemeslo stále žije

Motto – „Práce musí bavit, není to jen o penězích.“

9.8.2011

Kozel hledá fachmany

Tachovsko - Soutěž s Velkopopovickým Kozlem. Pomozte Kozlovi ocenit nejlepší fachmany. Velkopopovický Kozel odmění nejlepší fachmany za poctivou práci a vás za váš tip.

17.6.2011

Nezaměstnanost na Tachovsku klesá

Tachovsko – Nezaměstnanost na Tachovsku ve srovnání s loňským rokem poklesla. Přesto jsou podle statistiky tachovského úřadu práce v okrese obce, kde je stále více než třicet procent lidí bez práce.

13.10.2010

Nezaměstnanost je pod jedenácti procenty

Tachovsko - Míra nezaměstnanosti na Tachovsku se podle portálu Ministerstva práce a sociálních věcí za poslední dva měsíce zastavila pod hranicí jedenácti procent lidí bez zaměstnání.

6.6.2010

Borský průmyslový park je nejlepší v Česku

Bor - Jako nejlepší logistický park v České republice ohodnotili nájemci CTPark v Nové Hospodě u Boru. Cenu získala společnost CTP na nedávno skončeném 13. ročníku středoevropského kongresu logistiky a dopravy Eastlog, který se konal v Praze.

3.6.2010

Billa zaměstná třicet lidí

Tachov – Na třicet nových pracovních míst vznikne ještě v tomto roce v Tachově. Stane se tak v souvislosti s otevřením nové prodejny Billa.

1.6.2010

Výrobky jdou do celého světa

Tachov – Do šedesáti zemí celého světa putují porcelánové výrobky s naneseným semišem, jejichž základ vzniká v dílnách firmy Welldeco v Tachově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení