Do 20. prosince se lidé bydlící v jedené z bytovek v tachovské Školní ulici měli těšit z nových oken ve společých prostorách domu. Přes opakované sliby jednatele firmy Polytop Bohemia a.s. z Plané se tak nestalo. Připomeňme jen, že původní termín pro zateplovací práce na domě, jejichž součástí byla i výměna oken, byl konec srpna letošního roku.

„Od firmy je to nesolidní jednání,“ říká člen domovního výboru Radek Lukej. „Jediná naše páka jak od firmy vymoci dokončení prací je, prozatím nezaplatit poslední splátku. Její proplacení je smluvně vázáno až po úplném dokončení prací. Je smutné, že si tato firma tímto svým jednáním takhle kazí renomé,“ pokračuje Lukej.

Na způsob provádění prací si stěžovala i Marcela Králová, předsedkyně domovního výboru. „Když nedávno dělníci přišli odstranit ještě nějaké nedodělky, ptala jsem se jich, kdy konečně přijdou vyměnit okna. Odpovědí mi bylo, že oni o žádných oknech nic nevědí,“ řekla Deníku Králová.

Jednatel firmy Polytop Alois Václavík na dotaz Deníku stanovil nový termín výměny. „Okna namontujeme v lednu. Omlouváme se obyvatelům, že museli tak dlouho čekat,“ pokračoval jednatel firmy. „My jsme museli nejdříve okna zaplatit ze svého, a pak se přidal problém s naším dodavatele, který okna vyrábí,“ řekl na vysvětlenou Václavík.