Nové skladovací prostory budou zprovozněny koncem roku a logistická společnost je využije pro celosvětovou distribuci zejména se zaměřením na německé území.

Na náhlý požadavek na rozšíření prostor zareagoval obratem provozovatel parku. „Společnost Hellmann je naším dlouholetým klientem a respektovaným partnerem. Jsem proto rád, že se nám právě v rámci této spolupráce podařilo flexibilně reagovat na potřebu dodatečných skladových kapacit v ctParku Bor,” řekl senior business developer CTP pro region Čech Jakub Kodr.

Pro společnost CTP je park v Nové Hospodě pilotním projektem, v němž zavádí ve velkém měřítku nový přístup ke komunitě. V rámci tohoto pilotního projektu buduje pro nájemce širokou nabídku služeb, jako jsou například hřiště a dalších zařízení pro volný čas zaměstnanců i lidí z okolí. Developer postupně doplňuje tento i další své areály o kantýny a restaurace, či o ubytovací zařízení pro zaměstnance, případně o lékařské ordinace. „Chceme, aby naše parky byly multifunkční a nenabízely jen práci. Potřebujeme v nich mít i místo, kde se mohou klienti potkávat a trávit volný čas. Dobré vybalancování pracovních a volnočasových aktivit totiž přispívá ke spokojenosti zaměstnanců a my k tomu našim nájemcům nabízíme prostor,” řekl Kodr.

Kvalitu borského areálu a flexibilitu jednání ocenila právě také logistická společnost Hellmann. „S CTP máme dlouhodobé zkušenosti. Areál v Boru nám vyhovuje svou polohou, infrastrukturou i navazujícím vybavením. Ocenili jsme především rychlost, s jakou bylo CTP schopno zareagovat na naši poptávku po nových prostorech,“ vysvětlil Marc Wijnen z evropského zastoupení společnosti.