Firma, která v Tachově působí již několik let, hodlá svoji výrobní kapacitu rozšiřovat a budovat nová pracovní místa. „Společnost Trafag doposud působila v pronajatých prostorách v průmyslové zóně v Oldřichově. Ale potřebovali jsme více místa, a tak jsme vybudovali nový závod,“ vysvětlila za firmu Trafag Růžena Pavlíková.

„V současné době zaměstnáváme zhruba tři desítky lidí ve výrobě, ale předpokládáme, že se v příštích letech budeme ještě rozšiřovat,“ dodala. Jak potvrdil majitel firmy Robert Pfrunder, v nově vzniklém areálu firmy v Tachově by měla v budoucnu vyrůst ještě jedna hala, zhruba stejná jako je současné.

Výhledově by podle Pavlíkové mělo v tachovském závodě firmy Trafag pracovat kolem jedné stovky lidí. Zájem pokračovat a rozšiřovat výrobu v Tachově vítá také město. „S firmou Trafag máme velmi dobré zkušenosti a spolupráci. Jsem přesvědčen, že to bude pokračovat i nadále a za město mohu slíbit, že při jednáních se budeme vždy snažit vyjít vstříc,“ uvedl starosta Tachova Ladislav Macák.