Na místo okamžitě vyjely čtyři jednotky hasičů. Ty ale měly problémy s dojezdem. Objekt je totiž v těsné blízkosti trati, asi sto metrů do kopce od řeky Mže. Na místo se tak chtěli někteří hasiči dostat z lesa, směrem od Ošelína, jiní to zkoušeli přes Josefovu Huť. Ti, kteří k místu přijeli od Vížky, byli na místě první. Nicméně i tak museli řeku přebrodit a k místu od cisteren natáhnout hadice. Pak teprve mohli začít hasit. Postupně dojížděly další stříkačky. „Samotný zásah byl velice fyzicky náročný. Hořící objekt byl totiž v kopci a nepřístupný pro techniku. Kromě hašení samotného domku jsme také museli dělat preventivní opatření, aby se požár nerozšířil do blízkého lesa," uvedl Deníku jeden ze zasahujících hasičů Jiří Vacek.

Příčina požáru je zatím v šetření. První verzí vyšetřovatelů bylo, že šlo nejspíše o úmyslné zapálení.

Dům nebyl evidentně dlouho nikým obýván, ale vstupní dřevěné dveře byly vypáčené. Požár objekt zcela zničil, shořela střecha i zbytek vnitřního vybavení. Zůstalo jen obvodové zdivo. Škoda byla předběžně vyčíslena na několik desítek tisíc korun.

Kvůli hasebním pracím musely vlaky místem projíždět sníženou rychlostí, trať mezi Chebem a Plzní ale nebyla uzavřena.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Stříbra, Tachova a dobrovolní hasiči ze Svojšína. Z chebské základy hasičů Správy železniční a dopravní cesty přijela jedna jednotka.

Případem se také zabývají policisté. „Zatím nebyly zjištěny žádné stopy, které by nasvědčovaly úmyslnému založení," uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.