Díky rychlému zásahu policistů se podařilo zachránit tři děti, které zůstaly uvnitř hořícího domu. Minulý pátek v deset hodin večer byli policisté přivoláni k požáru rodinného domu v Tachově.

Po příjezdu na místo hládka zjistila, že v prvním patře domu jsou tři děti. "Bez váhání ještě před příjezdem hasičů jeden z policistů vběhl do domu a druhý policista s hasicím přístrojem, který vzal ze služebního vozidla, běžel k místu požáru, aby se jej pokusil uhasit," popsala policejní mluvčí Hana Kroftová. Dvě dívky a chlapce policista z domu vyvedl. Po příjezdu záchranářů pak byly děti převezeny do nemocnice, jelikož se měly nadýchat zplodin.

"Vyjadřujeme uznání oběma kolegům - prap. Kamil Tylka a nstržm. Stanislav Vávra, za jejich profesionální práci, při které svým počínáním doslova naplnili heslo - pomáhat a chránit," uvedla mluvčí policistů.

Díky jejich včasné reakci a profesionálnímu postupu, kdy byli na místě jako první, se vše obešlo bez vážnější újmy na zdraví a bylo zabráněno i větším škodám na majetku.