S ohněm bojujovaly desítky hasičů. "Čtyřpodlažní budova v soukromém vlastnictví se nachází na okraji centra města. K objektu vede z náměstí jen úzká ulička, což hasičům ztěžuje manipulaci s technikou," uvedl stříbrský místostarosta Karel Lukeš. Z druhé strany přístup znemožňoval sráz. Žádné osoby se uvnitř nenacházely.

Pokácená alej podél cyklostezky.
Staré stromy podél cyklostezky byly pokáceny, nahradí je nové

"Podařilo se nám zpomalit šíření požáru. Ovevřeli jsme střešní konstrukci," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. "Zásah je náročný. Zasahuje se v dýchací technice a objekt je velmi silně zakouřen," dodal.

Krátce po 19. hodině hasiči požár lokalizovali. Dál se už nešíří.

Škoda podle všeho přesáhne milion korun.

Příčina požáru je v šetření.

Zásah hasičů pokračoval u požáru bývalého pivovaru ve Stříbře i v úterý. "Probíhá dohašování lokálních zahoření. V budově je několik nestabilních míst, která požár poškodil," informoval v úterý dopoledne mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že dopoledne se na místo měli dostavit vyšetřovatelé ke stanovení možné příčiny požáru.

Jak doplnila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková, dopoledne by mělo být místo požáru ohledáno také pomocí psa speciálně vycvičeného na vyhledávání akcelerantů hoření.

Požár se hasičům podařilo uhasit v úterý krátce před jedenáctou hodinou dopoledne.

Pripadem se zabývají tachovsti kriminalisté. Příčina požáru je i nadále v šetřeni, v tuto chvíli se jako nejpravděpodobnější verzí jeví cizi zavinění z nedbalosti.