„S největší pravděpodobností je příčinou požáru závada na elektroinstalaci. Za včerejšek vypadl asi patnáctkrát proud, je možné žeprávě výpadky zkrat způsobily,“ uvedl majitel pily Martin Turner.

Požár se podle hasičů šířil ze střední části objektu do stran. „Z velké části zasáhl i krov, který se potom propadl. Zbylou část hasiči strhli,“ informoval řídící důstojník hasičů Jaroslav Klíma. Uvnitř bednárny byly tři dřevozpracující stroje, které shořely. „Budeme muset vyměnit i kotel, myslím, že je také zničený. Zatím nevím, kolik uvnitř shořelo dřeva,“ doplnil Turner.

Požár hasiči lokalizovali asi po půl hodině, zcela dohašeno bylo asi po dvou hodinách. „Podle toho, co jsem viděl, odhadují škodu mezi deseti, až patnácti miliony korun.“ řekl Martin Turner.

Objekt byl pojištěný. Zaměstnanci se nemusí bát, že by kvůli požáru přišli o práci. "Lidem práci dám. Musíme dodržet zakázky, výrobu určitě nezastavíme," zdůraznil Turner.

Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. „Na místě zasahovali hasiči z Plané, Tachova, Halže, Stříbra, Boru a myslím, že jsem tady viděl i kluky z Chodové Plané,“ doplnil velitel Klíma.