Altán, který byl zhruba pět desítek let přirozenou dominantou areálu přírodního koupaliště v Tachově, včera ráno shořel. Hasiči k požáru vyjížděli krátce před osmou hodinou ranní.

Kouř byl vidět na vzdálenost několik kilometrů. „Jel jsem zrovna do práce a hustý dým jsem viděl už od křižovatky na Pernolec,“ řekl jeden z motoristů.
Nájemce objektu František Matoušek si myslí, že objekt byl zapálen úmyslně. „O víkendu se mi odsud konečně podařilo vyštvat teenagery a bezdomovce, kteří se tu poměrně často scházeli. Může se tak jednat o akt pomsty,“ řekl nám. „Ještě štěstí, že oheň nepřeskočil na sousední restauraci, kterou mám také v pronájmu. Nájem jsem zaplatil nedávno,“ dodal.

Pivnici sice požár nezachvátil, ale žár stačil pokroutit zateplovací panely na fasádě objektu. „Těžko odhadnout, jaká vznikne škoda. Altán byl v podstatě prázdný, byly tam jenom židle a lavičky. Na těch nějaká škoda vznikne. A pak samozřejmě na objektu, ale to skutečně nevím, jak vysoká,“ doplnil Matoušek.

Hasiči vyčíslili škodu požáru předběžně na 250 tisíc korun. „Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Tachova,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Alena Marešová.

Majitelem shořelého altánu je město Tachov. „Jsem z toho smutný i zklamaný,“ vyjádřil se místostarosta Tachova Jiří Struček. „Altán patřil k historii koupaliště, je to kus nostalgie. Akce, které se tam konávaly, měly dobrou úroveň, je to nevratná škoda, že shořel. Zachránit už se ten objekt asi nedá, uvidíme, co bude dál s prostorem, kde stál,“ dodal místostarosta.

Jiří Kohout, Miloš Němec