Během pátečního dne musel Hasičský záchranný sbor vyjíždět hned ke dvěma požárům, které na sebe kvůli slunečnému počasí opravdu nenechaly dlouho čekat. Jako první vzplály túje na hřbitově v Plané. Hasičský záchranný sbor Tachov společně s plánskými dobrovolnými hasiči zlikvidoval téměř dvacet metrů dlouhé ohnisko.
„Škoda na stromech je zhruba sto padesát tisíc korun. Na hrobech nebyly škody doposud vyčísleny. Uchráněné hodnoty se odhadují na částku půl milionu korun," uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pavla Jakoubková.

Ve stejný den vyráželi hasiči ze Stříbra a Starého Sedla k dalšímu požáru. Tyto dvě jednotky společně zlikvidovaly požár stráně o rozloze přibližně 10x10 metrů u Telic
V neděli 8. května vypukl další požár. Tentokrát v Broumově hasiči z Tachova zlikvidovali požár dvou plastových kontejnerů pomocí vysokotlakého proudu. Oheň napáchal škody na odpadových nádobách za 17 tisíc korun, na dřevěném oplocení dalších deset tisíc.

Během víkendu se hasiči ovšem potýkali i s vodou, a to v neděli v Tachově. Ve Školní ulici unikala voda z bytu ve druhém patře do nižších pater. Vzhledem k bezpečnostnímu zámku na dveřích se nešlo do bytu dostat. Ovšem těsně před rozhodnutím vniknout do prostoru násilnou cestou se objevil majitel, který odemkl, uzavřel hlavní uzávěr vody a problém byl vyřešen.

Jeden z posledních víkendových zásahů se uskutečnil ve Stříbře, kde hasiči po nehodě cyklisty a osobního auta museli očistit vozovku pomocí desinfekce.