Na dálničním odpočívadle u Kladrub shořela dodávka pro přepravu osob. Požár se naštěstí obešel bez zranění.

K požáru dodávkového automobilu vyjeli hasiči v pondělí v půl páté odpoledne. „K požáru u čerpací stanice na 111. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov přijeli stříbrští hasiči od nehody, která se stala mezi Kostelcem a Ostrovem. Současně na místo přijeli dobrovolní hasiči z Kladrub," uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Zásah byl dramatický, vozidlo zaparkoval řidič nedaleko stojanu s LPG. „Posádka vozidla stihla vystoupit a vynést několik zavazadel. Pak už plameny pohltily celé vozidlo. Z nádrže začaly unikat pohonné hmoty, které se také vznítily," popsala mluvčí s tím, že při příjezdu hasičů šlehaly z vozu a okolí vysoké plameny. „Na likvidaci hasiči nasadili vysokotlak a 1C proud s pěnou. Po likvidaci požáru hasiči pomohli naložit vrak na odtahovou službu," dodala.

Požár napáchal škody předběžně za 250 tisíc korun.

Od požáru na dálničním odpočívadle u Kladrub se stříbrští hasiči nevraceli na základnu, ale byli odveleni k dopravní nehodě, která se stala mezi Holostřevy a Borem. Dvěma zraněným osobám poskytli hasiči předlékařskou pomoc a pomohli je naložit do sanitky.

Večer po dvacáté hodině pak hořelo u osady Křivce, poblíž rekreačního střediska. Hasiči ze Stříbra ve spolupráci s jednotkou dobrovolných hasičů z Konstantinových Lázní likvidovali požár hrabanky na ploše zhruba šestnácti metrů čtverečných. Oheň nenapáchal žádnou škodu.
Hrabanka hořela také den předtím na Ovčím vrchu u Kokašic. Kromě místních dobrovolných hasičů na místě zasahovaly také jednotky z Konstantinových Lázní a profesionální hasiči ze Stříbra.

Zásah byl komplikovanější, i když se jednalo o menší požár. „K požáru hrabanky došlo na vrcholu Ovčího vrchu poblíž rotundy. K místu události vedla úzká nezpevněná cesta. Hasiči požár dostali pod kontrolu jednoduchými hasicími prostředky a následně vytvořili asi 100 metrů dlouhé hadicové vedení a důkladně prolili požářiště vodou se smáčedlem. Ke škodě nedošlo," popsala Jakoubková.