Oheň se rozhořel na třech různých lokalitách vzdálených od sebe několik stovek metrů. „Byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Na místo se od vyhlášení poplachu v 11:40 postupně sjelo 32 jednotek z různých okresů se 46 kusy mobilní požární techniky. Do hašení byla zapojena i letecká hasičská služba s letounem AN 2 a vrtulník Policie České republiky s bambi vakem,“ popsal úterní události mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petr Poncar.

Kvůli vzdušnému hašení byla na zmiňované trati přerušena vlaková doprava. Situace se začala uklidňovat kolem šesté hodiny večerní, bohužel ne na dlouho. Na třetím vytyčeném úseku se hasiči museli nadále potýkat s dalším ohněm.

Vzhledem k rozsahu požáru a ke stále se objevujícím ohniskům zůstalo celkem jedenáct jednotek i přes noc. „Jednotky v průběhu noci pokračovaly v hašení. V této chvíli je na místě 16 jednotek a provádí hašení skrytých ohnisek a prolévání pomocí smáčedla, které zvyšuje pronikavost vody do podloží. Na místě události se stále objevují nová ohniska indikující, že se požár šíří v podzemí. Zásadním okamžikem budou odpolední hodiny, kdy bude provedena celková kontrola požářišť termokamerou, na základě níž bude rozhodnuto o dalším postupu,“ informoval o dalším dění v okolí Pňovan během středečního dopoledne mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Po odpolední kontrole hasiči zásah ukončili a místo předali majitelce lesa. 

Již nyní je jisté, že požár napáchal nemalé škody. „Dle vyjádření zástupce majitelky lesa je předběžná škoda jeden milion korun a zasaženou plochu odhaduje na deset hektarů. Obojí se bude zpřesňovat až bude požár zlikvidován,“ k tomuto tématu sdělil Petr Poncar.

U Pňovan hoří les, zasahuje i letecká hasící služba
FOTO: U Pňovan hořelo deset hektarů lesa, zasahovala i letecká hasičská služba