Trestní stíhání zahájil policejní komisař v první polovině tohoto týdne. „Muž měl 3. listopadu kolem 20 hodin v jednom ubytovacím zařízení v Tachově úmyslně založit požár v pokoji, který se svojí přítelkyní obýval. Přes zákaz kouření si uvnitř zapálil cigaretu a zapalovačem přitom zapálil záclonu pověšenou u okna s úmyslem založit požár,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Od záclony se oheň rozšířil na závěs, ohořel i plastový rám okna a část zařízení pokoje. „Dotyčný nepřispěl žádným způsobem k likvidaci požáru, naopak odešel mimo budovu. K rozšíření požáru do dalších prostor budovy nedošlo díky včasnému zásahu správce hotelu, který požár uhasil práškovým hasicím přístrojem,“ uvedla dále mluvčí.

Požár vypukl v ubytovně v Sokolovské ulici. Na místo vyjeli hasiči z Tachova a Plané. „Požár byl uhašen přenosným hasicím přístrojem před příjezdem jednotek. Hasiči odvětrali zakouřený objekt a provedli kontrolu termokamerou,“ informoval mluvčí HZS Plzeňského kraje Petr Poncar.

Podle policejní zprávy předcházela založení požáru hádka mezi žhářem a jeho přítelkyní, po které muž uvedl, že pokoj zapálí.
Policisté muže zadrželi a zjistili, že je pod vlivem alkoholu. Přístroj při dechové zkoušce naměřil 2,07 promile alkoholu. Škoda byla předběžně odhadnuta na 30 tisíc korun.

Policie podala na státní zastupitelství podnět k vzetí obviněného do vazby. „Soud tento podnět neakceptoval, obviněného propustil ze zadržení, a tak je trestně stíhaný na svobodě,“ doplnila policejní mluvčí.