„V neděli 11. března v 17.09 hodin vyjely jednotky do obce Vranov na Tachovsku k požáru pokoje v rodinném domě. Hasiči vnikli do pokoje a požár zlikvidovali pomocí vysokotlaku,“ informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Pavla Jakoubková.

Na odvětrání zakouřené místnosti nasadili hasiči přetlakovou ventilaci. „Dalším průzkumem potvrdili, že v době požáru se nikdo v objektu nenacházel. Aby vyloučili skrytá ohniska, prohlédli budovu termokamerou,“ popsala dále mluvčí nedělní zásah.

Způsobené škody byly předběžně vyčísleny na půl milionu korun. „Hasiči svým rychlým zásahem uchránili hodnoty ve výši šesti milionů korun. Příčinou byla pravděpodobně technická závada na počítači,“ doplnila Jakoubková.

Na místě kromě profesionálních hasičů ze stříbrské stanice zasahovali dobrovolní hasiči ze Stříbra a z Kladrub.

Poškozené rodině nabídla pomoc také obec Vranov. „Hned jsme jim nabídli, že jim objednáme velkokapacitní kontejner pro úklid požárem poškozeného zařízení. Zatím se neozvali, dozvím se to až večer, jestli naši nabídku přijmou,“ řekla v pondělí Deníku starostka Vranova Miloslava Svobodová.