„K požáru stodoly v Olbramově vyjely jednotky profesionálních hasičů Tachov, Sdružení dobrovolných hasičů Černošín, Planá, Svojšín a Konstantinovy Lázně. Požár zasáhl stodolu velikosti 10x15 metrů v níž se nacházela domácí zvířata,“ sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského Petr Poncar. Velkým štěstím šesti prasat, slepic, králíků a dalších zvířat byla duchapřítomnost jejich majitelky. Ta je totiž z hořícího objektu vypustila ještě před příjezdem hasičů. Následné hašení stodoly se tudíž mohlo uskutečnit bez strachu a nutnosti zvířata osvobodit.


Poslední požár v Olbramově je tomu nynějšímu poměrně podobný. V roce 2014 zde také začala hořet stodola. Oheň tehdy sice způsobil škody za 120 tisíc korun, ovšem uchráněné hodnoty se odhadovaly až na čtyři miliony.

K nejtragičtějšímu požáru v obci Olbramov, a k jednomu z nejtragičtějších na celém Tachovsku, došlo na začátku března 2013. Hasiči tehdy vyjížděli k požáru obytného karavanu, který se nacházel na volně přístupném pozemku. Obětmi tohoto požáru se staly dvě osoby, dva psi a jedna kočka.

Podle místních byla jedna z obětí muž žijící přímo v Olbramově. „Přišel do Olbramova před třemi roky a celou dobu žil v karavanu. Byl to nekonfliktní člověk, s obyvateli vycházel dobře,“ prohlásila tehdejší starostka Olbramova Jaroslava Chaloupková.