„Jezdím se do plánského penzionu vykoupat. Když jsem se vrátil do Křížence, už to všechno hořelo. Snažil jsem se něco zachránit, ale nedalo se to přes ty plameny a přes ten kouř,“ řekl Deníku Sýkorovský, který býval dlouhou dobu bezdomovcem a někdejší hasičárnu si od města Planá pronajal, aby v ní mohl bydlet.

„Žije tu s námi už léta, vycházíme s ním velmi dobře. Je to smůla, snad najde rychle nové bydlení,“ vyjádřili se na místě kříženečtí obyvatelé.

Objekt bývalé zbrojnice údajně vzplál od kamen. „Večer jsem do kamen hodně naložil, aby se udrželo teplo, ráno jsem odjel do Plané se vykoupat, tak to asi od těch kamen chytlo,“ vysvětlil Sýkorovský. Možnost, že požár vznikl od kamen připustil na místě i vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru, šetření příčin však ještě nebylo oficiálně uzavřeno.

Přes víkend našel obyvatel vyhořelé zbrojnice útočiště v ubytovně v Plané. Zajistilo mu jej město. „Teď pana Sýkorovského odvezeme do Plané do ubytovny, kde bude přes víkend. Na zaplacení ubytovny prý nemá, tak to bude na náklady města. V pondělí pak budeme řešit, co dál,“ sdělila Deníku starostka Plané Martina Němečková, která na místo požáru rovněž přijela.

Náklady vzniklé městu s ubytováním Josefa Sýkorovského o víkendu se nabídl uhradit jeden z kříženeckých chalupářů. „Přišel o všechno, tak mu musíme pomoci,“ vysvětlil.