Na několika místech podél železniční trati mezi Pňovany a Stříbrem začal v úterý odpoledne hořet les. Na místě zasahovali profesionální hasiči i dobrovolníci z Plzně města, Plzně severu a Stříbrska, celkem 36 jednotek.

„Plamenné hoření jsme dostali pod kontrolu, požár se nerozšířil do korun stromů,“ sdělil z místa zásahu mluvčí hasičů Petr Poncar. Doplnil, že se jednalo o tři různé lokality o velikosti celkem asi deseti hektarů. Hořela hrabanka a podrost. 

Zasahoval i vrtulník policie s vakem na vodu a Letecká hasičská služba s letounem AN2.

Požár komplikoval i provoz na železnici. České dráhy proto mezi Plzní a Stříbrem zavedly náhradní autobusovou dopravu. "Z důvodu leteckého hašení v blízkosti trati bylo vypnuto trakční vedení," vysvětlil Poncar.

Po úterní 18. hodině měli hasiči požár pod kontrolou, lesní prostor dohašovali a dohlíželi na něj. 

Podle vyjádření zástupce majitelky lesa je předběžná škoda vyčíslena na jeden milion korun. Příčina zatím není známa.

S dalším ohniskem bojovali hasiči u železniční trati u Plané. "Má se jednat o několik ložisek požáru trávy podél trati. Na místě se nachází jednotky z Tachova, Plané, Chodové Plané a pracovníci SŽDC z Chebu. Ložiska požáru by měla být již lokalizována, v případě jednoho ložiska probíhá dohašování," dodal v úterý odpoledne mluvčí hasičů.

Ilustrační foto
Včely uhořely u Boru zaživa, hledá se, kdo je upálil