U Tisové hořelo v úterý po páté hodině ranní. „Požár čtyř balíků slámy hasiči zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu. Majitel odhadl škody na dva tisíce korun. Uchráněné hodnoty se odhadují na pět tisíc korun," informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Pavla Jakoubková.

Jak dále uvedla, vyšetřování prokázalo, že požár byl založen úmyslně, což Deníku potvrdila také policie. „Případ je kvalifikován jako přestupek," uvedla tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

U Halže vypukl ve středu odpoledne mnohem rozsáhlejší požár balíků slámy. Hořelo jich třicet.

„Hasiči rozebírali balíky a postupně dohašovali. Na rozebírání balíků se dostavila technika zemědělského družstva," popsala zásah Jakoubková. Škody byly vyčísleny předběžně na 30 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 400 tisíc korun.

„Původce požáru je v tomto případě znám, k zapálení balíků slámy došlo z nedbalosti," dodala mluvčí hasičů. Jak se Deníku dále podařilo zjistit, oheň způsobila mladistvá osoba, která u slámy kouřila.

Do třetice byl požár travního porostu, jak se zásahy tohoto druhu označují, nahlášen ve čtvrtek ráno. Tentokrát hořelo v Plané.

Také v tomto případě je původce ohně známý. „Ráno jsem vyhazoval do kompostu trochu popele a ještě se to vzňalo," vysvětlil příčinu ohně na zahradě u rodinného domu v Plané Milan Šefčík.

Požár se naštěstí obešel bez zranění, shořely ale dvě sekačky, drtička na větve, jízdní kolo a kůlnička se dřívím.