Hasičům ale komplikovala práci nestabilní střešní konstrukce. „Jsou narušené i nosné konstrukce. Takže až rozebereme i střešní konstrukci a snížíme tím hmotnost, která tlačí na stropy, teprve potom projdeme celý objekt. Postupně pak budeme dohašovat skrytá ohniska," informoval velitel zásahu.

„Nejdříve se z budovy silně kouřilo, pak ze střechy vyšlehly vysoké plameny," řekla Deníku Jana Stejskalová, jedna ze svědkyň. „Nejdříve hořela přední část střechy, pak se vzňala celá," dodala. Tu doplnil další obyvatel. „Plameny šlehaly skutečně hodně vysoko, odhaduji i deset patnáct metrů nad střechu. Navíc byla střecha eternitová. Pláty praskaly a zbytky vystřelovaly," popsal Václav Smetana. „Naši hasiči přijeli téměř okamžitě, jenomže holt nemají patřičné vybavení. Za pár minut ale dorazili hasiči z Konstantinových Lázní a ti už cisternu mají,"dodal. Na místo ještě postupně dorazily stříkačky z Teplé a Stříbra a plošina z Tachova. Bezdružičtí hasiči pak u místní vodní nádrže zřídili čerpací stanoviště. Voda byla k požářišti dopravována velkoobjemovou cisternou Tatra tepelského sboru dobrovolných hasičů.

Přičinu se znažili v sobotu dopoledne objasnit vyšetřovatelé hasičů i policistů. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů je ale předběžnou přičnou nedbalost. Několik místních obyvatel se zároveň nezávisle na sobě shodlo, že cukrárnu zřejmě zapálili mladiství, kteří chodili do objektu, jenž je zhruba deset let neobývaný, kouřit nebo fetovat.

„Škody byly odhadnuty na čtyři sta šedesát tisíc korun. Na místě nebyl nikdo zraněn," uvedla Dagmar Brožová, policejní mluvčí.