„Najednou jsem nad obcí viděl ohromný černý kouř, tak jsem vyběhnul ven a to už od toho vozu šlehaly plameny na okolní kůlny a dům,“ vypověděl na místě Ladislav Kopáček.

Na dvoře objektu, kde automobil stál, totiž krátce před vznícením muž karoserii vozu brousil. Podle prvotních informací, které nám sdělili svědci, odlétla při broušení jiskra, která zapálila celý automobil. „Měl ten vůz tady na opravu,“ domníval se Kopáček. Toho doplnil další svědek. Své jméno nám ale říci nechtěl. „On tam často něco bouchá. Dneska tam brousil celý den. Často tam něco opravuje. Všude se chlubí, že je automechanik a pak se mu stane tohle,“ uvedl.

Z hořícího vozu se pak živel rozšířil i na část obytného domu, kůlny a staré vozy v sousedství jeho domu. Tam kompletně shořely trabant a škodovka. „Nebudu uplaťnovat škodu. Ty vozy neměly cenu. Horší by bylo dříví, které tady mám uskladněné, ale to se podařilo hasičům ochránit,“ řekl nám majitel dalších shořelých vozů.

„Požár je nyní v šetření policistů obvodního odddělení Planá. Informaci o požáru obdrželi policisté pomocí linky 112. Podle prvotních informací došlo z dosud nezjištěných příčin k požáru kolny u rodinného domu a následně se požár rozšířil i na druhou kolnu a zde stojící osobní vozidlo značky VW Golf. Vše bylo plameny zcela zničeno,“ uvedla mluvčí krajské policie Jana Tomková. „Požárem však vznikly škody i na přilehlých objektech, kdy popraskaly okenní tabulky rodinného domu a nedalekého rekreačního objektu,“ doplnila mluvčí.

Celkově tak byly škody zatím vyčísleny na stotisícovou sumu. Ke zranění osob při požáru, ani jeho likvidaci nedošlo. „Všechny okolnosti případu jsou nyní policií šetřeny za spolupráce s hasiči,“ sdělila Tomková.

Požár hasiči zlikvidovali za několik desítek minut. Okolní objekty zkontrolovali termokamerou. „Z místa jsme také museli v průběhu zásahu odnést už silně ohořelou propan – butanovou láhev,“ informoval Deník krajský operační důstojník hasičů. Na místě zasahovaly profesionální jednotka z Tachova a dobrovolné jednotky z Plané, Chodové Plané a Brodu nad Tichou.