Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů se začaly na místo sjíždět kolem jedné hodiny v noci ze soboty na neděli. Zasahovalo patnáct jednotek hasičů.

Zásah pokračoval i po celou neděli, jak Deníku sdělil operační důstojník HZS Plzeňského kraje, přes den byl počet jednotek zredukován na pět. Na místo byl povolán rovněž záchranný sbor ze Zbiroha se speciální technikou, neboť z místa bylo nutné odvézt dohořívající balíky sena a slámy.

Ve stodole, kterou oheň zlikvidoval, shořela kromě sena a slámy také zemědělská technika. Přesná příčina je v šetření, podle slov majitele stájí Milana Pěchoučka se jednalo o samovznícení. Předběžná škoda se původně odhadovala na více než jeden milion korun, postupně vzrostla na 12 milionů. Po dobu zásahu byla uzavřena silnice k pernolecké křižovatce.

Při požáru a během zásahu nebyl naštěstí nikdo zraněn, újma nevznikla ani koním, kteří mají ustájení v sousední hale. „Musím vyslovit poděkování všem zasahujícím sborům, všem zasahujícím hasičům za jejich profesionální práci a ohleduplnost ke koním i k našemu personálu,“ vyjádřil se Deníku Milan Pěchouček. Se zajištěním krmiva pro koně by problémy mít neměl. „Ihned se nabídla spousta lidí, že pomohou, těm také srdečně děkuji, určitě to v těchto těžkých chvílích pomůže,“ dodal majitel.

Dopravní nehoda u Velkých Dvorců.
Střetly se dva automobily