deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Dálniční známky mají dál zdražovat: Ministr dopravy Kupka chce zvyšovat ceny o inflaci, příští rok asi o stovku.
Nad jižními Čechami létala Titova Dakota: Letadlo DC-6 někdejšího jugoslávského prezidenta kroužilo nad Českým Krumlovem, přistálo v Budějovicích.
Údajná nahrávka německých generálů: Zveřejnila ji ruská státní televize, němečtí poslanci jsou znepokojeni z možného odposlechu ruskými službami.
V Rudém moři se potopila nákladní loď: Plavidlo bylo opuštěné po dřívějším útoku hútsijských rebelů. Zkázu lodi potvrdila mezinárodně uznaná jemenská vláda.
Basketbalisté Bostonu jsou na vítězné vlně: V NBA zvítězili nad Dallasem 138:110 a připsali si už desátou výhru za sebou. Jsou lídry Východní konference i celé ligy
Oblibená polská tržnice už láká k nákupům: Kudowa Zdroj nedaleko Náchoda je vyhledávaná i zákazníky z České republiky. Deník se byl podívat.
Německo na Euro očekává 650 tisíc fanoušků: Odhad počtu zahraničních návštěvníků ME ve fotbale uvádí nová studie. Turisté podle ní zemi přinesou 250 milionů eur.
Pokračují americké primárky: V sobotu budou o republikánské nominaci na prezidenta rozhodovat straníci v Idahu, Michiganu a Missouri
Slovenský ministr zahraničí jednal s Lavrovem: S ruským protějškem se sešel na fóru v turecké Antalyi. Ten měl schůzky i s kolegy ze střední Asie a Svazijska.
Litomyšl slaví 200 let od narození Smetany: Akce v rodném města dostala název Vyvalte sudy, narodil se Bedříšek.
Lidé v Moskvě se loučí s Navalným: Na Borisovský hřbitov nosí na jeho hrob den po pohřbu další květiny, policie dohlíží ze zvýšených počtech.
Trumpovy stoupence obírají podvodníci: Prodávají jim bezcenné suvenýry s falešným slibem zbohatnutí po návratu exprezidenta do úřadu.
Ruské ostřelování zabíjelo u Chersonu: Palba na vesnici Stanislav usmrtila 54letého muže, který právě šel po ulici, oznámil guvernér jihoukrajinské oblasti.
Rodiny rukojmích v Gaze jdou do Jeruzaléma: Odpoledne v hlavním městě zakončí čtyřdenní pochod demonstrací, požadují co nejrychlejší návrat svých blízkých.
Německo významně posílí azylové řízení: Ministryně vnitra Faeserová oznámí, že příslušný úřad doplní další pracovníci, azylové řízení chce digitalizovat.
Z Ostravy vyráží Gumbalkan: Tradiční týdenní cesty přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska se účastní 300 aut s cenou do 25 tisíc nebo starších 33 let
Oleksander Syrskij chystá změny ve velení: Nový vrchní velitel ukrajinské armády naznačil, že vymění některé velitele brigád na východě. Není s nimi spokojen.
Apple ukončil vývoj vlastního elektroauta: Projekt provázený řadou komplikací a nezdarů firma zastavila tento týden, stál ji asi 10 miliard dolarů.
Náchodsko si připomná výročí Bedřicha Smetany: Rodina slavného skladatele, který se narodil před 200 lety, žila v Novém Městě nad Metují.
Češi v NHL: Lukáš Dostál kryl hokejistům New Jersey 52 střel včetně trestného střílení a dovedl Anaheim k vítězství 4:3.
Petrohrad hlásí dronový útok: Gubernátor oblasti uvedl, že byly poškozeny dvě budovy, online média spekulují o náletu na ropnou rafinerii.
Francouzská tajná služba prověřuje proruské vlivy: Zaměřuje se na kampaň před volbami do europarlamentu a monitoruje jednoho z exeuroposlanců ultrapravice.
Demolice mostu omezuje dopravu v Havířově: Kvůli pracím na rekonstrukci železnice je omezený provoz na výpadovce z města na Ostravu. Libušín po požáru ožil: Oblíbená historická chata na Pustevnách po deseti letech od neštěstí znovu láká návštěvníky.
Americký Oregon ruší legalizaci drog: Obě komory státního parlamentu schválily zákon znovu zakazující držení malých množství návykových látek.