VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vycházející žáci podávají přihlášky do dvou až tří škol

Tachovsko – Žáci vycházející ze základních škol už mají v těchto dnech jasno, kam by chtěli směrovat své kroky po dokončení základní školy. Uzávěrka podávání přihlášek už skončila. Většina žáků využila možnosti a podala přihlášku na více škol či více oborů.

25.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Jelínek

Na Základní škole Planá, náměstí Svobody končí povinnou školní docházku 47 žáků. „Většina z nich si podává dvě až tři přihlášky, i ti s horšími známkami zkouší na prvním místě školu s maturitou,“ uvedla výchovná poradkyně Jana Stoklasová.

Tři z vycházejících žáků už mají jasno. Jsou na základě talentových zkoušek přijati na umělecké školy. Dvě děvčata jdou studovat design, jedna do Karlových Varů, druhá do Plzně. Jeden chlapec si vybral zajímavý maturitní obor umělecké kovářství, k němuž se dostal přes svého koníčka, kterým je historický šerm.

Ze školy se hlásí také čtrnáct dětí na víceletá gymnázia. „Deset žáků z páté třídy chce jít studovat na osmileté Gymnázium Stříbro a čtyři na šestileté do Tachova,“ informovala Stoklasová.

Z malé Základní školy Černošín vychází letos deset deváťáků. „Tři z nich si vybrali vzhledem ke svým známkám rovnou učební obor. Ostatní mají na prvním místě střední školu s maturitou, nejčastěji to je veřejnosprávní ve Stříbře,“ uvedla ředitelka Dagmar Varousová.

Na Základní škole Zárečná Tachov mají 50 žáků, kteří vycházejí z deváté třídy. Kromě nich končí školní docházku i tři v nižších třídách, kteří opakovali ročník. „Téměř všichni vycházející využili možnosti podat tři přihlášky,“ informoval ředitel školy Zdeněk Hnát. „Výběr je různý, někdo podal všechny do tří hotelových škol v kraji, někdo má každý ze tří oborů jiný. Hodně chlapců se hlásí na Střední průmyslovou školu v Tachově–Světcích.“ Také zde si většina žáků píše na prvním místě školy s maturitou a pak teprve učební obor. Čekají, co vyjde. Rovněž ze „Zárečné“ zamíří jeden žák studovat umělecké kovářství. Talentové zkoušky už úspěšně vykonal.

I z této základní školy se hlásí děti na víceletá gymnázia. „Na šestileté do Tachova je to jedenáct žáků ze sedmé třídy . Na osmileté do Stříbra podali přihlášku tři žáci pátého ročníku,“ doplnil informaci ředitel Hnát.

Autor: Marie Podzimková

25.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení