VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Masky na Tachovsku

Masky na Tachovsku

OBRAZEM: Sál se zaplnil dětmi v maskách

Chodová Planá - Dětský maškarní bál se konal v sobotu v Chodové Plané. Sál byl zcela zaplněn mnoha krásnými maskami. Těžko říci, která byla nejkrásnější, všechny byly, nápadité, úžasné. Součástí programu bylo vystoupení kroužku aerobic z Plané pod vedením učitelky Moniky Pelánové. Současně s různými soutěžemi a tancem se v přísálí mohly děti zapojit do dalších akcí a také barevného kreslení.

Děti si zazpívaly s umělci hudebního divadla

Stříbro – Dům dětí a mládeže ve Stříbře ve spolupráci s tamním kulturním střediskem připravil maškarní rej pro nejmenší. Ten se konal v neděli ve zdejším kulturním domě. Sváteční odpoledne tak patřilo Šmoulům, princeznám, kovbojům, zvířátkům a dalším dětským maskám.

Tachovsko má za sebou masopustní víkend

Tachovsko – Sulislav, Staré Sedliště, Kladruby, Třemešné, Kostelec, Bezdružice. To je výčet jen některých obcí a měst, ve kterých se v sobotu uskutečnily masopustní veselice, či průvody maškar. Tachovský deník navštívil dva průvody, a to ve Starém Sedlišti a Sulislavi.

Pronobus vyloudil od starosty klíče od městských bran

Stříbro – Tradičně před radnicí začalo v úterý v podvečer masopustní rejdění ve Stříbře. Masky nejprve vyloudily od starosty města Bohuslava Červeného za pomoci Pronobuse, vládce masopustu, klíč od městských bran.

Několik obcí v okrese zažije masopustní víkend

Tachovsko – Druhý víkend plný veselic a maškarád čeká v rámci masopustního období na své příznivce na Tachovsku.

Podívejte se: Masopust v Kladrubech

Kladruby - Dvacátý šestý masopust se konal v Kladrubech. Masek se sešlo v sobotu dost, starostka předala klíč a průvod mohl vyrazit do města. Masky zazpívaly, zaskákaly, lidé se pobavili a odpoledne příjemně spolu pobyli. Kladrubská divadlení společnost večer pořádala Masopustní taškařici, kterou organizátoři pojali ve westernovém duchu. Sladký dort, jako cenu za nejlepší masku, vyhrály naprosto zaslouženě baletky.

Průvod obešel Kostelec, řidiči se museli vykoupit

Kostelec - Po obdržení souhlasu ke koledování a klíče od pana starosty, vyrazil průvod ulicemi celým Kostelcem a obešel dům od domu.

V muzeu se konal tradiční masopust

Tachov – V úterý 21. února se v Muzeu Českého lesa v Tachově uskutečnilo zahájení celoročního výstavního a programového projektu Rok na vsi.

V masopustním průvodu šla i bílá paní

Brod nad Tichou – Brodem nad Tichou v sobotu prošel masopustní průvod. Ten vyrazil od místního obecního úřadu směrem k Plané a pak zpět ke kostelu a poté do hospody, kde na účastníky čekalo občerstvení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT