Zřícenina hradu Přimda

KDY: Kdykoliv
KDE: Přimda
ZA KOLIK: Zdarma

Zřícenina známého kamenného hradu se nachází přímo nad městem Přimda. Pochází z počátku 12. století. Pravděpodobně nedlouho po dokončení stavby byla Přimda dobyta králem Vladislavem I., protože její stavbu za hranicemi považoval za porušení svých svrchovaných práv.

Naučná stezka u Černošína

KDY: Kdykoliv
KDE: U Černošína
ZA KOLIK: Zdarma

U Černošína najdou návštěvníci naučnou stezku, která je provede místem, kde se v roce 1647 odehrála významná bitva třicetileté války. Dodnes jsou k vidění zbytky polního opevnění. Stezka je okružní a je možné nastoupit na ni z Černošína. Tam se dá dojet autem.

Rozhledna v Plané

KDY: Kdykoliv
KDE: Planá
ZA KOLIK: Zdrama

Na Bohušově vrchu v Plané stojí 21 metrů vysoká zděná rozhledna se špičatou stříškou. Zde je krásný výhled na Český les, Slavkovský les, hrad Přimda nebo Mariánské Lázně.

Naučná stezka Lesná

KDY: Kdykoliv 
KDE: Lesná u Tachova
ZA KOLIK: Zdarma

Naučná stezka Lesná se nachází v Lesné u Tachova v severní části Českého lesa. Seznámí návštěvníky s historií osídlení oblasti, ale také s její přírodou. Je dlouhá přes 11 kilometrů a je na ní celkem 10 zastávek s informačními tabulemi. Zájemci projdou kolem Sklářského vrchu, zaniklé obce Schönwaldská Huť a kolem přírodní památky Na Kolmu.

Rozhledna v Milířích

KDY: Kdykoliv
KDE: Milíře
ZA KOLIK: Zdarma

Nedaleko Rozvadova u německých hranic stojí pod kopcem Tomáška u Milířích telekomunikační vysílač s vyhlídkovou plošinou. Z 30 metrové kovové konstrukce s vyhlídkou ve 25 metrech jsou za příznivého počasí vidět Český les, hrad Přimda nebo také Německo. Autem se dá dojet až k rozhledně, která je volně přístupná. Z Rozvadova k ní vede i naučná stezka.