Jak informoval starosta Karel Týzl, středobodem programu bude náměstí U fontány. „Naše 217. lázeňská sezona začne velice netradičně a velice skromně,“ uvedl konstantinolázeňský starosta.

Od sobotní desáté hodiny dopolední se na náměstí mohou účastníci zahájení zaregistrovat k turistickým vycházkám do okolí. „Připraveno je několik tras, nejen pro pěší, ale také pro in-line bruslaře,“ informoval dále starosta s tím, že počet účastníků je na trasách omezen od 15 do 50 osob.

Vycházky startují v půl jedenácté, po oficiálním otevření Švihákova pavilonu, který slouží jako infocentrum a výstavní síň.

V předchozích letech bylo zahájení provázeno třídenním programem. Letos tato možnost není, o hudební stránku sobotního programu se nicméně postará skupina Poitín, hrající irskou a keltskou hudbu. Komorní zahájení sezóny je pak naplánováno na půl čtvrtou odpoledne a hostem bude humorista Oldřich Dudek.

Další akcí, kterou bude možné o tomto víkendu navštívit, je výstava, která bude zahájena v pátek 29. května odpoledne v Domě U Haranta v Bezdružicích. Jedná se o výstavu věnovanou historii autobusové dopravy na Tachovsku a působení ČSAD v regionu. Výstava se koná při příležitosti ukončení působení této společnosti na Tachovsku. V rámci páteční vernisáže bude možné absolvovat jízdu historickým autobusem po okolí Bezdružic, odjezdy jsou v 16.15 a v 17.15 hodin.