"Nemáme chvíli se nudit, pořád někdo přichází, krásně nám to navazuje. Skoro si ani nestihneme nic říci s ostatními členkami komise," smála se Rumlerová. V sobotu přišla volit i rodina Prodělalova. "Chodím volit každé volby, protože si myslím, že by to měla být i občasná povinnost, a také prostě chci, abychom to tu měli takové, jak si představujeme," uvedla Markéta Prodělalová, která přišla k urně i se svou pětiletou dcerkou Adriankou.

Ve Stříbře v okrsku č. 6 volí v Základní škole v Gagarinově ulici a předsedkyní ženské komise je Marie Ďurová. "Všechno jde v poklidu, nic zvláštního se neděje. Volný čas nám zatím nezbývá. V pátek odvolilo na 20 procent voličů, nejmladšímu bylo 18 let. A nejstarší volič je pan Miroslav Nový, který před pár dny oslavil sté narozeniny," řekla Marie Ďurová. V okrsku č. 5 volit přišla i Kristýna Kabátová, které je 78 let. "Já naší straně věřím, a proto má můj hlas. Je to přece pro nás všechny. Samozřejmě, je každého věc, zda chce či nechce volit, ale ten, kdo tady žije, by prostě podle mě, volit měl," uvedla Kabátová.

V Černošíně kandiduje šestice uskupení. Čtyři z nich mají v čele kandidátky ženu. O hlasy voličů tak bojuje KSČM a nezávislí kandidáti s Jarmilou Jungbauerovou v čele, Občanská demokratická strana s lídryní Petrou Grigarovou. Starosty a nezávislé vede Nela Kupcová, v čele Strany zelených stojí Pavel Filipčík, uskupení Za krásné údolí 2026 má za předsedu Václava Myšku, a další ženou na jedničce kandidátky je Hana Merglová ze sdružení Za město dětí neznající nudu.

Pro letošní komunální volby ve Stříbře podalo kandidátku pět uskupení. O hlasy voličů bude usilovat hnutí ANO 2011 a nezávislí v čele se současným starostou Martinem Záhořem. Do boje se též pouští ČSSD s lídrem Pavlem Herbstem. Dalším kandidujícím subjektem je hnutí Správná cesta s předsedou Václavem Kozákem. Komunistickou stranu Čech a Moravy vede ve Stříbře Blahoslav Kupec. Pětici uzavírá uskupení Nezávislí pro Stříbro v čele s Karlem Lukešem.

Nejstarší kandidátkou ve Stříbře je pětaosmdesátiletá důchodkyně Květoslava Božková, jež kandiduje za KSČM. Nejmladším je osmnáctiletý student Gymnázia a obchodní akademie David Bača, kandidující za Nezávislé pro Stříbro.