O hlasy voličů opět budou usilovat Patrioti Tachova v čele se současným starostou Ladislavem Macákem. Ti sází na to, že je obyvatelé znají a také v následujícím volebním období plánují dokončit důležité akce. Oproti minulému období obměnili pár členů. Někteří starší politici již kandidovat nechtěli. „Máme nové mladé lidi. Někteří byli v minulosti na kandidátce KSČM. Většinou jsou ostřílení, a prokázali už nějakou činnost ve vedení města. Kdo jde na kandidátku, měl by již být zkušený a vědět, co na radnici dělat,“ zmínil starosta Macák. V předešlých volbách v roce 2018 si Patrioti Tachova vedli nejlépe, jejich přízeň si získalo přes 32 procent voličů.

Více o volbách najde zde, podívejte se>>>

Volebního klání se opět zúčastní sdružení nezávislých kandidátů Volím Tachov. Jejich předseda Petr Vrána řekl Deníku, že tým rovněž posílili o nové členy. „Z nových lidí na předních pozicích kandidátky bych určitě rád vyzdvihnul Lukáše Kosinu, který se do Tachova vrátil s bohatými manažerskými zkušenostmi ze světa, ředitelku muzea Českého lesa Janu Hutníkovou, dále třeba Vítka Rožmberského, který vede v Tachově úspěšnou rodinnou firmu. Do úplného čela kandidátky se nám posunula také Vendula Machová, která je specialistka na sociální problematiku, což je věc, která nás ve městě hodně trápí a není moc vidět,“ popsal novinky Vrána.

Ilustrační foto.
Do literární soutěže se mohou mladí spisovatelé hlásit ještě do konce srpna

Na politickou půdu se vydaly i zcela nové tváře. Nováčkem pro letošní podzimní volby je hnutí Idealisté pro Tachov s advokátem Jiřím Nenutilem v čele. „Chtěl jsem, aby měli Tachované možnost si vybrat. Město potřebuje v čele někoho, kdo se nebojí, má zkušenosti, kontakty a zároveň dokáže slyšet potřeby lidí. Jsme strana mladých lidí, která prosazuje sociálně citlivý model správy moderního města a přitom čerpá z odkazu T. G. Masaryka. Kandidujeme poprvé, ale žijeme tu celý život,“ vysvětlil kandidaturu Nenutil.

V letošních volbách v Tachově dále kandiduje Česká strana sociálně demokratická, která se spojila s nezávislými kandidáty. Vzniklo tak hnutí s názvem Za lepší Tachov. „Skoro dvě třetiny našeho týmu tvoří nestraníci, tak jsme se rozhodli neoblékat je do oranžových triček a přizpůsobili se. Já v Tachově žiji od narození a mám to tu rád. V letech 2017-2018 jsem byl místostarostou a chci navázat na svou práci a snahu město rozhýbat,“ informoval jejich lídr Jan Straka a dodal: „Město čeká složitá doba, mnoho tachovských domácností může mít hluboko do kapsy. Jsem přesvědčen, že je potřeba být i z pozice města připraven pomáhat tachovským občanům a nenechat nikoho padnout na dno.“