Cyklus s názvem Natáčíme totiž pokračuje v kinosále Městského kulturního střediska v Tachově a to hned sedmi krátkými filmy. Půjde o tematický mix různých žánrů. Pro diváky je připraven videoklip, hraný film, dokumenty i snímek pohlížející do hrůzné historie  transportu  smrti.

Co uvidíte konkrétně. Začátek promítání tachovští filmaři otevřou desetiminutovým filmem Cyklistická píseň lásky od Rudolfa Tomšů. On  úvodem zavzpomíná  na Petra a Stáňu Karbanů, kteří v tom filmu hráli hlavní role. Další dokument se bude točit kolem terénních závodů v lukostřelbě, které se odehrály v nádherném lese u Dlouhého Újezdu. Dvanáctiminutový film natočil Slavomír  Kozák a pojmenoval ho Memoriál Michala.

Pak přijde na řadu Jan Prášek ze Studánky se svým filmem, který jistě nadchne příznivce ocelových kol. V patnácti minutách se diváci dozví zajímavosti o železniční trati vedoucí mezi Tachovem a Planou. Dokument nese příznačný název: 100 let trati Tachov – Planá. František Soukup uvede film, jehož titul Transport smrti hovoří výmluvně. V patnácti minutách jsou zkoncentrovány hrůzy válečného období. Zejména pak vlakový transport, kdy čtyři a půl tisíce vězňů z koncentračního tábora Buchenwald cestovalo do Tachova a pak putovali pěšky do dalších koncentráků.

Další tři snímky si pro diváky přichystal Antonín Hříbal. Tříminutový videoklip Cyklovedro  natočil společně s cyklisty klubu Nežeňme se při letním výletu do Svojšína. Dalším filmem je snímek dokumentující pobyt kolařů na zámku ve Štěkni. Jde o obrazový nekomentovaný pohled přibližující výlety na kolech i plutí po řece Otavě. Film poslední nese titul Studánecká konopická a diváci se v necelých třinácti minutách projdou po Studánce v době pořádání známé staročeské veselice. Filmový večer  se chystá na 20. ledna, začátek v 17:30 hodin.