„Zdá se, že lidi už tato kapela tolik netáhne,“ pokrčil rameny Petr Patočka. „Zkusíme jiný žánr, teď chodí, zejména mládež, na HIP HOP, takže něco takového zkusíme zařadit do programu,“ domnívá se ředitel MKS Stříbro. „Koukám, je tu děsně narváno,“ říká ironicky Petr Bubeníček. „Jen pár lidí na sále, že by to bylo díky konkurenci v Matrixu,“ naráží na novou diskotéku na druhé straně města. Muzikanti však mají jasno. „Ty tam jsou doby, kdy bývalo nabito i v zimě. Teď nám chodí nejvíce lidí hlavně na letní parkety, tam je plno, ale kulturáky se plní jen na určitých místech,“ shodují se.

„Také mě moc překvapuje, že je tu tak málo lidí. Chodím na ně 20 let, ale tak malou účast jsem nezažila,“ říká zklamaně Vlasta Jungerová ze Stříbra. „A to za nimi jezdím i za město, nevím, čím to může být, propagace byla dobrá,“ diví se posluchačka. Tomu trochu odporuje Antonín Král. „No, ale jak jsem slyšel, moc lidí o této akci neví, takže těžko říct, jaká byla reklama. Zase je to skvělá kapela, chodím na ně pořád, je škoda, že účast vypadá takto,“ říká Král.

O tom, že Brutus ve Stříbře zahraje, psal tisk a upozorňovaly i internetové stránky. Chyba bude spíše v lidech, kteří jsou už pohdlnější a zmlsanější, než dříve. „To víte, buď přijdete z odpolední a už se vám nikam nechce,nebo si sednete ke zprávám a pak už se nějak „rozležíte“ a jen těžko se někam vypravíte. Člověk toho má za celý týden plné zuby a peněz je v dnešní době méně a méně,“ uvažuje pan Standa, jenž přišel s přítelkyní, která jej také musela přemluvit. Přesto stovka lidí se bavila výborně, poloprázdný parket jim nevadil.

Matrina Sihelská