Divadlo Podkova v Josefově Huti připravilo pro diváky přírodní scény parodickou komedii. Ta vznikla přepracováním scenáře Vlastimila Pešky a komedii zrežíroval Michal Pavlík.

Přírodní divadlo hraje pravidelně jednou ročně, maximálně dvakrát. „Vždy něco připravím, zrežíruji, seženu herce, to je tedy ta nejtežší část, a pak už máme jen pár dní na to, abychom představení vypilovali,“ iniciátor Michal Pavlík. „Ještě se podílíme na výrobě kulis,“ dodal.

Letní komedie se skládala ze tří příběhů a přenesla diváky na divoký západ. Herci měli pouze devět dní na to, aby se naučili role. „Obvykle tu hraje mládež z celé republiky, z Veselí nad Moravou, z Teplic a dalších míst. Letos se tu ale představil i dramatický kroužek z Mariánských Lázní. Přestávky mezi příběhy jsme ještě vyplnili parodiemi televizních reklam,“ dodal mladý režisér.

Stočtyřicet diváků se usadilo na židlích i na dekách před pódiem. „Pěkně to zahráli, líbilo se mi to. Byla jsem i vloni. Určitě je to chvályhodné, že mládež se věnuje takovému zájmu,“ myslí si Eva Sýkorová z Velké Hleďsebi.

Při představení osmnáctiletý Michal Pavlík představil obecenstvu také svou novou knihu pojednávající o historii, významu i současnosti osady Josefova Huť – Stará kráska Josefova Huť – Putování známým neznámým údolím Mže.