Tradice festivalu se původně začala odvíjet na stříbrské Pískovně, ale letos poprvé byla porušena a fest se přemístil do západní části města. „Změna byla nutná, na Pískovně byl drahý provoz , elektřina i zajištění sociálního zázemí. To vše rozhodlo o přemístění a já jen mohu poděkovat majiteli Matrixu, že nám vyšel vstříc,“ řekl nám pořadatel Martin Rybecký.

Nabídka kapel byla bohatá, přesto byla účast menší, než by se dala očekávat. To však přítomným nevadilo. „Je to tu špice, jsem tu poprvé a líbí se mi tu. Škoda, že tu nehrají také Animal Hate, ale nevadí, líbí se mi také Pandemia, jsem spokojena,“ uvedla posluchačka Kateřina Švarcová z Černošína. Ani její přítel Pavel Masař z Nedražic neskrýval nadšení. „Je to skvělé, já byl i vloni, hrají tu super kapely. A musím dodat, že je to tu stokrát lepší než na Pískovně, je tu hezčí prostředí,“ říká Masař.

Pořadatel si také nestěžoval. „Je tu sice méně lidí, ale jsem spokojen. Přijelo celkem 12 kapel z různých koutů republiky, myslím, že je tu skutečně slušná nabídka, všem účastníkům opravdu moc děkuji,“ vzkazuje ještě Rybecký. Počasí přálo i tanečníkům. „Je málo lidí, ale víc místa na tanec. Kapely jsou dobré, některé už známe z dřívějška, jiné slyšíme prvně. Ale nejlepším lákadlem pro nás byl Coward, Pandemia a Bit a Nail,“ shodly se slečny Barbora Hošťálková, Katka Krištofová a Hedvika Kvapilová ze Stříbra.

Kapely, které hrály na festivalu: NO QUEST (Stříbro), PORNOGRAFIC GIRL (Stříbro), CONCRETE (Plzeň), SKAVARE FLASCHETA (Konst. Lázně), MEALSTRÖM (Plzeň), BIT A NAIL (Stříbro), PROMISES (Klatovy), CPT. DENNIS, PANDEMIA (Cheb), COWARD (Stříbro), RATTLE BUCKET (Brno), HOVADO (Stříbro).